Vajza që bëri 1.200 km me biçikletë për të shpëtuar babain e saj

TË FUNDIT

Jyoti Kumari udhëtoi për në Gurugram, një periferi e kryeqytetit Indian Delhi – për t’u kujdesur për babain e saj pasi u plagos në një aksident. Ai ishte në spital kur bllokimi filloi më 25 mars. Megjithatë, më vonë ata nuk kishin para për të blerë ushqim dhe ilaçe, transmeton rtv21.tv. Nuk kishte transport të disponueshëm për të shkuar në shtëpi. Më pas ajo vendosi ta marrë babain e saj në një biçikletë në një udhëtim tepër të vështirë. Përpjekjet e saj kanë bërë tituj globalë dhe ka fituar zemrat në mediat sociale./21Media