U vihet zjarri veturave në dy pikat e EVN-së në Tetovë!

Must Read

Marrëdhëniet ndërmjet Rusisë dhe RMV-së karakterizohen me miqësi, u tha në takimin Xhaferi-Bazdinkin

"Marrëdhëniet ndërmjet Federatës Ruse dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut karakterizohen me miqësi, bashkëpunim parimor dhe transparencë".

Angazhohem për një ekonomi konkurruese – tha zv/kryeministri Bytyqi

Zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi, para gazetarëve deklaroi se angazhohe për një ekonomi konkurruese duke shtuar...

47 fëmijë dhe 14 të punësuar në çerdhe në izolim nga Covid-19

1 çerdhe e mbyllur, 47 fëmijë dhe 14 të punësuar në çerdhe janë në izolim nga Covid-19....
- Advertisement -

Pas mesnatës, veturave të dy pikave të ndërmarrjes energjetike EVN u është vënë zjarri. Njëra veturë gjendet në lagjen Potok dhe tjetra në Bllok 70.

Nga pamjet që TV21 i pa në terren, shihet se zjarri është lokalizuar, por veturat janë dëmtuar.

- Advertisement -

Nga policët që ende po sigurojnë vendin, nuk mësohet se kush janë kryesit dhe qëllimi i zjarrvënies.

Ndërkaq shefi i Njësitit të Kundëzjarrit në Tetovë, Uka Aliti tha denoncimi për dy veturat është bërë në ora 00:30 dhe derisa ka qenë duke e lokalizuar njërin zjarr, ka shpërthyer zjarri në veturën e dytë.

- Advertisement -

Jozyrtarisht thuhet se me zjarrvënien shprehet pakënaqësi ndaj rritjes së çmimit të energjisë elektrike nga Komisioni Rregullator për Energjetikë, por nga Sektori i Punëve të Brendshme janë të pakapshëm për të konfirmuar këto zëra. Për çdo informacion shtesë, do ju njoftojmë me kohë.

Ndërkaq për nesër janë paralajmëruar protesta në gjashtë qytete të Maqedonisë së Veriut.

- Advertisement -

#Tetovë 2 vetura të #EVN-së në flakë

#Tetovë 2 vetura të #EVN-së në flakëЗапалени 2 автомобили на #ЕВН во #ТетовоPamje nga vetura e parë

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 13. August 2020

#Tetovë 2 vetura të #EVN-së në flakë Во #Тетово се запалени две автомобили на #ЕВН

#Tetovë 2 vetura të #EVN-së në flakë Запалени 2 автомобили на #ЕВН во #Тетово

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 13. August 2020
- Advertisement -

Marrëdhëniet ndërmjet Rusisë dhe RMV-së karakterizohen me miqësi, u tha në takimin Xhaferi-Bazdinkin

"Marrëdhëniet ndërmjet Federatës Ruse dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut karakterizohen me miqësi, bashkëpunim parimor dhe transparencë". Kështu u...

Angazhohem për një ekonomi konkurruese – tha zv/kryeministri Bytyqi

Zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi, para gazetarëve deklaroi se angazhohe për një ekonomi konkurruese duke shtuar se gjatë punësimit duhet të...

47 fëmijë dhe 14 të punësuar në çerdhe në izolim nga Covid-19

1 çerdhe e mbyllur, 47 fëmijë dhe 14 të punësuar në çerdhe janë në izolim nga Covid-19. Ky është bilanci i gjendjes...

Makron takohet me Tihanovskajan, premtoi ndihmë për ndërmjetësim në krizën politike në Bjellorusi

Presidenti i Francës, Emanuel Makron sot në Vilnus u takua me lideren e opozitës bjelloruse Svetllana Tihanovskaja, me ç’rast premtoi ndihmë për...

Deri në 150 milionë euro janë injektuar te sektori i biznesit me pakot ekonomike, tha Bytyqi

Zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi ka prezantuar sot pakon e katërt ekonomike. Duke folur për atë se sa mjete janë injektuar...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -