Uka Aliti: Dy veturat e EVN-së u dogjën njëra pas tjetrës pas mesnate

Must Read

Takim Dimitrov-Varhei: Vërtetohet nevoja për hapjen e negociatave

Sot në Bruksel, zëvendëkryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov realizoi takim me Oliver Varhein, Eurokomesarin...

Qeveria hap temën e 5G-së me ambasadorin e Kinës, reagon Ambasada Amerikane në Shkup se s’mund tu besohet

https://youtu.be/iiLTjCtoVXo Ambasadori i Republikës Popullore të Kinës Xhang Xuo gjatë takimit me...

Takim Xhaferi – Bregu: Zgjidhja e çështjeve të hapura mes vendeve të rajonit për standard më të mirë të qytetarëve

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot në kabinetin e tij e...
- Advertisement -

Për djegien e veturave të EVN-së, në vendngjarje ka folur edhe shefi i Njësitit të Kundëzjarrit në Tetovë, Uka Aliti. Ai nuk i di shkaqet dhe kryerësit e aktit, por thotë se denoncimi për zjarrin te ata është bërë në ora 00:30.

“Obligimi ynë është të shuajmë zjarrin, ndërkaq punëtorët pranë SPB Tetovë do të dalin me siguri për detaje dhe raport të sigurt se nga ka ardhur zjarri”, tha Aliti për TV21.

- Advertisement -

Ai sqaroi se derisa kanë qenë duke e lokalizuar zjarrin në njërin lokacion, ka shpërthyer zjarr edhe në tjetër veturë të EVN-së në Bllok 70.

#UkaAliti shefi i zjarrfikësve #Tetovë flet për TV21 rreth zjarrit në dy veturat e EVN-së

#UkaAliti shefi i zjarrfikësve #Tetovë flet për TV21 rreth zjarrit në dy veturat e EVN-së

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 13. August 2020
- Advertisement -

Takim Dimitrov-Varhei: Vërtetohet nevoja për hapjen e negociatave

Sot në Bruksel, zëvendëkryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov realizoi takim me Oliver Varhein, Eurokomesarin për Zgjerim dhe Fqinjësi të...

Qeveria hap temën e 5G-së me ambasadorin e Kinës, reagon Ambasada Amerikane në Shkup se s’mund tu besohet

https://youtu.be/iiLTjCtoVXo Ambasadori i Republikës Popullore të Kinës Xhang Xuo gjatë takimit me zëvëndëskryeministrin e parë në Qeveri...

Takim Xhaferi – Bregu: Zgjidhja e çështjeve të hapura mes vendeve të rajonit për standard më të mirë të qytetarëve

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot në kabinetin e tij e priti Majlinda Bregun, sekretare e...

Përpjekje për rritje të shumicës parlamentare, opozita pohon se është e konsoliduar dhe nuk do të humbin deputetë

https://youtu.be/fbuy0zVG2nI Kreu i Lëvizjes Besa, njëherazi edhe deputet, Bilall Kasami, mbrëmë në ClickPlus pohoi se së shpejti...

66 raste të reja me COVID-19, 141 të shëruar

66 raste të reja me COVID-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërkaq nuk është konfirmuar asnjë i vdekur....
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -