Array

U publikua programi i filmave të shkurtër në Kanë

Must Read

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe...

Protestë kundër brutalitetit policor, lule për policët në shenjë pajtimi

https://youtu.be/WckKLROUeb8 Në të njëjtin vend ku ka ndodhur incidenti para dy ditëve,...

Dëshira e 11 vjeçarit, të shkojë në shkollë, nëna druan, personat me nevoja të veçanta s’mund t’u përmbahen protokolleve

https://youtu.be/gVh6UENnl1A Personat me nevoja të posaçme do të ulen në bankat shkollore....
- Advertisement -

Sot është bërë publik edhe programi i këtyre filmave, me filma nga Franca, Belgjika, Libani, Turqia, Anglia e Argjentina.
Mbi 100 shtete dhe 4550 filma kanë konkuruar sivjet për kategorinë e filmave të metrazhit të shkurtër në edicionin e Festivalit të Kanës, i cili nis muajin tjetër.
Sot është bërë publik edhe programi i këtyre filmave, me filma nga Franca, Belgjika, Libani, Turqia, Anglia e Argjentina.
“Waves ’98,” Ely Daghar (Lebanon/Qatar)
“The Guests,” Shane Danielsen (Australia)
“Sali,” Ziya Demirel (Turkey/France)
“Le Repas Dominical,” Céline Devaux (France)
“Love Is Blind,” Dan Hodgson (United Kingdom)
“Ave Maria,” Basil Khalil (Germany/France/Palestine)
“Copain,” Jan Roosens & Raf Roosens (Belgium)
“Patriot,” Eva Riley (United Kingdom)
“Presente Imperfecto,” Iair Said (Argent
ina)
Shumë shpejtë festivali do të shpallë edhe programin kryesor të Festivalit, garën e madhe të filmave të metrazhit të gjatë të cilët më pas synojnë marrjen e çmimit kryesor Palme d`Or.

- Advertisement -

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...

Protestë kundër brutalitetit policor, lule për policët në shenjë pajtimi

https://youtu.be/WckKLROUeb8 Në të njëjtin vend ku ka ndodhur incidenti para dy ditëve, sot u mbajt marsh kundër...

Dëshira e 11 vjeçarit, të shkojë në shkollë, nëna druan, personat me nevoja të veçanta s’mund t’u përmbahen protokolleve

https://youtu.be/gVh6UENnl1A Personat me nevoja të posaçme do të ulen në bankat shkollore. Ky është vendimi i fundit...

Mbi 32 milion të infektuar me Covid-19, 990 mijë të vdekur në të gjithë botën

Teksa vdekjet nga korona virusi në botë po i afrohen shifrës prej 1 milion, eksperti kryesor i Shteteve të Bashkuar për sëmundje...

1 viktimë, 141 raste të reja me Covid-19 dhe 94 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1559 testime të realizuara për të dyshuar të prekur me Covid-19...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -