U bë gabim i madh që “Monstra” shkoi në rigjykim, tha Villma Ruskovska

TË FUNDIT

Zejdi: Në protestën për Monstrën policisë i mungonin vetëm tanket

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA nëpërmjet Click Plus komentoi edhe protestat e së premtes për rastin “Monstra”. Rexhepi tha...

Zejdi: Me votëbesimin e sotëm të Qeverisë, Zaev-Ahmeti dëshmuan se kanë kompleks për shumicën jostabile!

Pak para votimit të votëbesimit të Qeverisë, opozita braktis Kuvendin. Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, në Click Plus, tha...

Shumica parlamentare është stabile – thotë në Click Plus deputeti Arbër Ademi

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi në Click Plus, komentoi edhe votëbesimin e Qeverisë e cila ishte kërkesë e kryeministrit...

Kina, qendra më e madhe e prodhimit në botë për të 11-in vit

Kina mbeti qendra më e madhe e prodhimit në botë për 11 vjet rresht, duke zënë gati 30% të...

Sërish tërmet në Greqi

Një tërmet i ri me fuqi 5.2 të shkallës Rihter goditi Greqinë sot, dhe sipas mediave lokale, tërmeti ndodhi...

I kam thënë edhe prokurores Fatime Fetai, se u bë gabim i madh që rasti “Monstra” u ndërpre, pasi nuk u dha asnjë provë e re. Kështu shefja e Prokurorisë për luftim të krimit të organizuar dhe korrupsionit, Villma Ruskovska është shprehur kundër rigjykimit të rastit.

“Lëndë si çdo lëndë. U bë gabim i madh që i njëjti u ndërpre. Siç edhe kam biseduar me kolegen Fetai, asnjë dëshmi e re nuk është publikuar nga ajo që ka qenë paraprakisht”, tha Ruskovska.

Kjo deklaratë vjen, pasi sot do të publikohet aktvendimi për “Monstrën”, pasi rasti shkoi në rigjykim. Se nuk u dhanë prova të reja dhe as u mësua motivi i vrasjes, kanë vlerësuar edhe avokatët e palës mbrojtëse gjatë seancave ku u thanë fjalët përfundimtare./TV21

TË NGJAJSHME