Array

Turqia i bashkohet SHBA-ve në fushatën ajrore kundër ISIS

Must Read

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjve nga mali. Në Kërçovë për prerjen...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet...
- Advertisement -

Shtetet e Bashkuara dhe Turqia kanë finalizuar detajet teknike në marrëveshjen për përfshirjen e Turqisë në përpjekjen ndërkombëtare për mposhtjen e grupit militant Shteti Islamik, raporton Reuters.

Turqia do t’i bashkohet koalicionit të sulmeve ajrore të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara kundër grupit militant, ka thënë zëdhënësi i Pentagonit Peter Cook.

- Advertisement -

“Mund të duhen disa ditë që të vendosen në vend detajet tenike në nivel operacional. Ne besojmë se Turqia së shpejt do të bëhet pjesë e koalicionit”, ka thënë Cook në konferencë për media.

Cook tha se Shtetet e Bashkuara janë duke vazhduar bisedimet lidhur me operacionet në kufi me Turqinë.

- Advertisement -

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjve nga mali. Në Kërçovë për prerjen e drunjve më shumë frekuentohet...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet e rajonit, ndërsa për këtë...

“90 mijë nxënës nuk do të fillojnë vitin shkollor”! Carovska: Nga korona nxënësit u mësuan të kyçen-shkyçen në platformë

https://youtu.be/BedF4wHNcfI Jo 40 mijë, por 90 mijë nxënës priten që nesër të mos e fillojnë vitin shkollor,...

Kuman pranon se Barcelona ka nevojë për lojtarë të rinj, por kanë vështirësi financiare

Ronald Koeman thotë se Barcelona është ende duke punuar në dy ose tre nënshkrime të tjera, por që vështirësitë financiare të klubit...

“Qenush i Putinit”, “Kloun” dhe “gënjeshtar”. Debat i nxehtë mes Trampit dhe Bajdenit

https://youtu.be/geq0UKmXvYU “A do ta mbyllësh gojën njeri? kjo nuk është në frymë të një presidenti”, tha Xho...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -