Trump për zjarret në Kaliforni: Katastrofë e madhe

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar se zjarret përgjatë shtëpive dhe shkatërrimi i pyjeve në Kaliforni janë një katastrofë e madhe, ai ka lëshuar ndihmën federale.

Më shumë se 14,000 zjarrfikës po luftojnë 585 zjarre që tani kanë djegur gati një milion hektarë, transmeton tv21.tv.

- Advertisement -

Parashikimi i erërave të larta janë duke kërcënuar se do të përzënë flakë në zona më të populluara.

Të paktën gjashtë njerëz kanë vdekur dhe mijëra të tjerë janë evakuuar.

- Advertisement -

Shumica e dëmëve është shkaktuar nga tre komplekse të mëdha zjarresh në zona rurale malore dhe me pyje.

Zjarrfikësit e rraskapitur vazhdojnë të luftojnë flakët, me disa ndërrime pune 72-orëshe në kushte të rrezikshme dhe të nxehta raporton agjensia e lajmeve AP./21Media

- Advertisement -

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -