Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Must Read

Zekiri, Llukarevska dhe Kadrija japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një...

Mickoski kërkon nga Qeveria që të sëmurët kronikë të lirohen nga puna

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje që personat me sëmundje kronike të lirohen nga puna,...

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do të përballet me ekipin anglez Tottenham. Trajneri i kuqe zinjve, Ernest Gjoka thotë se të përgatisësh një ndeshje të nivelit kaq të lartë europian nuk është e lehtë. Ndërsa kapiteni i Shkëndijës Egzon Bejtullahu para mediave tha se do të japin maksimumin në fushën e gjelbër.

“Sigurisht që të përgatisësh një ndeshje të një niveli kaq të lartë të europian nuk është e lehtë, por mendoj që nga eksperiencat që kemi por edhe nga gjëja më kryesore që kemi cilësinë brenda kemi lojtarë që kanë shumë eksperiencë, ta bëjnë punën e lehtë. Sigurishtë që të bësh një analizë të një kundërshtari si Tottenham nuk është kaq e thjeshtë duke analizuar deri në detaje çdo lëvizje të atyre teknike, taktike por edhe fizike, por edhe me këtë jemi marrë deri diku e kemi zbërthyer gjithçka kundërshtarin tash presim se si do të reagojmë ne në fushë”, deklaroi Ernest Gjoka – Trajner i KF Shkëndijës.

“Ne e dimë që Tottenham ka lojtar cilësor që përballen me ekipe shumë të mëdhaja, mirëpo ne mundohemi gjithmonë si lojtarë të japim maksimumin në fushë, ndërsa rezultati do tregojë nesër”, u shpreh Egzon Bejtullahu – Kapite i KF Shkëndijës./TV21

Zekiri, Llukarevska dhe Kadrija japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga funskioni i deputetit. Dorëheqjet vijnë...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një repart tjetër i pranimit, me...

Mickoski kërkon nga Qeveria që të sëmurët kronikë të lirohen nga puna

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje që personat me sëmundje kronike të lirohen nga puna, për shkak të siç thotë,...

Zaev për TV21: Nuk kam pasur kontakt direkt me Spasovskin, por do të testohem

Kryeministri i vendit Zoran Zaev për TV21 deklaroi se nuk ka pasur kontakt me ministrin e Punëve të Brendshme Oliver Spasovskin, por...

Jani Makraduli drejtor në Postat e Maqedonisë, Zhernovski në NP për Infrastrukturë Hekurudhore?

TV21 mëson se ish kryetari i Komunës Qendër, dhe ish zëvendësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, do të jetë...

More Articles Like This