Tetovë, skriningu i të punësuarve në kopshte do të fillojë javën e ardhshme

Must Read

Të gjithë po i hapin kufijtë, Maqedonia kur? Filipçe: Do ta diskutojmë nesër me komisionin për sëmundje ngjitëse

https://youtu.be/XzmkWLIHOHQ Presioni për hapjen e kufijve nga Maqedonia e Veriut dita ditës po rritet, për faktin se shtetet e rajonit...

Me orë të tëra të ngatërruar nëpër kufij! Osmani: Transiti nëpër Hungari është vetëm për shtetasit e BE-së

https://youtu.be/OQrWlRUI3CY Me makina personale u nisën nga Italia për të ardhur në Maqedoni... Me të dëgjuar se janë hapur kufijtë në...

Nga e enjtja në Kosovë 16 orë lëvizje, si dhe do të hapen xhamitë dhe kishat

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se nga e enjtja qytetarët e Kosovës do...

Institucioni publik komunal kopshti i fëmijëve “Mlladost” – Tetovë bashkë me institucionet shëndetësore më 26 dhe 27 maj do të bëjnë skrining për edukatoret dhe përkëdhelëset e punësuara që të hetohet se a ka të sëmurë nga koronavirusi para fillimit me punë dhe pranimit të fëmijëve. Institucioni ka 137 të punësuar të cilët do të ndahen në dy grupe në dy ditë për konfirmimin e pranisë së virusit.

“Në ndërkohë bëmë anketë me prindërit dhe hulumtimi nga tregoi se rreth 20 për qind ose rreth 150  fëmijë do të vazhdojnë prej 1 qershorit t’i sjellin në kopshtet për kujdes ditor. Ne sipas rekomandimeve i ndërruam të gjithë shtretërit për fjetje. Dorëzuam të dhëna deri te Ministria për marrjen e termometrave digjitalë. Edhe pse nuk punohet, rregullisht bëhet dezinfektim dhe deratizim që të ketë kushte më të mira për qëndrim të fëmijëve”, deklaroi Ramie Dauti, drejtoreshë e institucionit publik.

Ajo informoi se në objektin e kopshtit Teteks po realizohen punë ndërtimore për renovimin e fasadës. 

  • Tags
  • 2
- Advertisement -

Latest News

Me orë të tëra të ngatërruar nëpër kufij! Osmani: Transiti nëpër Hungari është vetëm për shtetasit e BE-së

https://youtu.be/OQrWlRUI3CY Me makina personale u nisën nga Italia për të ardhur në Maqedoni... Me të dëgjuar se janë hapur kufijtë në Serbi, shtetasit e Maqedonisë të...

Nga e enjtja në Kosovë 16 orë lëvizje, si dhe do të hapen xhamitë dhe kishat

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se nga e enjtja qytetarët e Kosovës do të mund të lëvizin pa...

Ora policore në Tetovë! Në qendër respektohet, në lagjet përreth pjesërisht

https://youtu.be/M8vcMcXXQJ8 Ora policore në Tetovë respektohet vetëm në qendër të qytetit, ndërsa në lagjet përreth mund të shihen qytetarë të cilët lëvizin në rrugë, por...

VMRO-DPMNE: Vendimi i Ramës shuplakë për Zaevin dhe Spasovskin, qeveria e Zaevit e paaftë

Vendimi i Edi Ramës për hapjen e kufijve vetëm për një pjesë të qytetarëve të cilët janë me prejardhje shqiptare është edhe një shuplakë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -