Të paktën 11 persona ndërruan jetë gjatë një sulmi në Xhalalabad

Must Read

Manastir, protestë kundër brutalitetit të policisë

Qytetarët e Manastirit sot protestuan kundër brutalitetit të policisë. Kjo protestë nga manastirasit...

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas kanë humbur jetën 25 oficerë

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas në verilindje të vendit, në rajonin Harkov, humbën jetën të paktën...

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, ende pa e formuar Qeverinë jep dorëheqje

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, i cili e ndërmori detyrën për t’i ndihmuar vendit të ngrihet...
- Advertisement -

Të paktën 11 persona humbën jetën, ndërsa 42 janë lënduar në sulmin e djeshëm në Xhalalabad, në Afganistanin lindor, për të cilin përgjegjësinë e mori Shteti Islamik.

Sulmi filloi pasi një vetëvrasës me bombë gjuajti në derën e kompleksit të burgut në Xhalalabad, ndërsa pastaj një numër i madh i sulmuesve të armatosur hapën zjarr ndaj pjesëtarëve të forcave afgane të sigurisë. Një numër i madh i të dënuarve ikën nga burgu.

- Advertisement -

Përplasjet mes policisë dhe ekstremistëve kanë vazhduar edhe gjatë natës.

Sulmi erdhi një ditë pasi Agjencia afgane e Inteligjencës bëri të ditur se forcat e sigurisë në afërsi të Xhalalabadit vranë një komandant të SHI-së. fc/

- Advertisement -

Manastir, protestë kundër brutalitetit të policisë

Qytetarët e Manastirit sot protestuan kundër brutalitetit të policisë. Kjo protestë nga manastirasit erdhi pasi që disa ditë...

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas kanë humbur jetën 25 oficerë

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas në verilindje të vendit, në rajonin Harkov, humbën jetën të paktën 25 persona, bënë të ditur...

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, ende pa e formuar Qeverinë jep dorëheqje

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, i cili e ndërmori detyrën për t’i ndihmuar vendit të ngrihet pas shpërthimit shkatërrues në gusht...

630 gjoba për mosmbajtjen e maskës gjatë 24 orëve të fundit

Në territorin e vendit tonë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 630 gjoba për mosmbajtjen e maskës, informojnë nga MPB.

Besimi – Sahakyan: Sistemi më i mirë për financat publike, më pak ekonomi informale dhe decentralizim fiskal

Fokusi i bashkëpunimit të Ministrisë së Financave me Programin e Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në periudhën e ardhshme do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -