Të paktën 100 viktima nga shpërthimi në Bejrut, mbi 4 mijë të plagosur

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Zjarrfikësit në Liban po kërkojnë përmes rrënojave mbijetuarit e shpërthimit të fuqishëm të një depoje që tronditi kryeqytetin Beirut, duke vrarë 78 njerëz dhe duke plagosur gati 4,000 n sipas të dhënave zyrtare, por që ky numër pritet të rritet, raporton Reuters.

Shpërthimi i së martës në depot e portit që ruanin materiale shumë eksplozive ishte më i fuqishmi ndër vite në Bejrut, duke ue gjetur vendin në një krizë ekonomike dhe një rritje e infeksioneve koronavirus, përcjell portali tv21.tv

- Advertisement -

Presidenti i Libanit Michel Aoun tha që 2,750 ton nitrat amoniumi, të përdorur në plehra dhe bomba, ishin ruajtur për gjashtë vjet në port pa masa sigurie, dhe ai shtoi se kjo ishte “e papranueshme”.

Ai bëri thirrje për një takim urgjent të kabinetit të mërkurën.

- Advertisement -

Zyrtarët nuk treguan se çfarë shkaktoi shpërthimin. Një burim sigurie dhe media lokale tha se ishte nisur nga punimet e saldimit që po kryheshin në një vrimë në depo.

“Ajo që ne po shohim është një katastrofë e madhe“, tha kreu i Kryqit të Kuq të Libanit George Kettani për transmetuesin Mayadeen. “Ka viktima kudo.”/21Media

- Advertisement -

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -