Taravari: Mickoski kërkoi falje për 27 prillin! VMRO-DPMNE, ASH dhe Alternativa do të koalicionojnë në zgjedhjet lokale?!

TË FUNDIT

Johnson me plan dimëror për Covid-19

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, shpjegoi në një fjalim publik sot detajet e daljes nga...

Në Bosnje dhe Hercegovinë vazhdohet ora policore edhe për 14 ditë

Shtabi i krizës i Ministrisë federale të Shëndetësisë së Bosnje e Hercegovinës sot i vazhdoi masat për...

Opozita bojkoton Xhaferin! Propozimi për Kuvend online do të diskutohet të enjten

https://youtu.be/zfnLpBXVfuE Propozimi për plotësim të Rregullores për punë të Kuvendit,...

Zaev: S’jemi larg marrëveshjes me Bullgarinë! Shpreson për takim të ri me Borisovin në dhjetor

https://youtu.be/1Mkn2owtqTQ Kryeministri Zoran Zaev me kënaqësi do të takojë dhe do të...

ARM do të mbaj rend në spitale! Angellov: S’ka nevojë për panik, ushtria do të jetë pa armë

https://youtu.be/-n-Qrp7LTFw Shtabi kryesor i Qendrës për menaxhim me kriza pas kërkesës së...

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari, mbrëmë në Click Plus në TV21 tha se Mickoski ka kërkuar falje për ngjarjet e 27 prillit, por edhe se po përgatiten për koalicion të ri në zgjedhjet lokale. Nga VMRO-DPMNE pa përgjigje konkrete se a kanë kërkuar falje dhe a e pranojnë se partia e tyre ka qenë organizatore e sulmit në Kuvend. Thonë se ata do të bashkojnë elementet opozitare. Taravari shton se nuk komunikojnë vetëm me DPMNE por edhe me LSDM kemi raporte korrekte.

TË NGJAJSHME