Taravari: LSDM po hesht për kaubojsat e BDI-së, “Nuk e kemi frikë BDI-në dhe LSDM-në, nuk do t’i lëm rehat”

Must Read

Muriq pozitiv me Covid-19, mund të humbas ndeshjen mes Kosovës dhe RMV-së

Lajmi i fundit i cili erdhi nga klubi italian Lazio ku u konfirmua se sulmuesi kosovar, Vedat...

Zv/kryeministri Dimitrov në vizitën e parë të punës në Bruksel që nga formimi i qeverisë së re

Zëvendëskryeministri për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov, nesër do të zhvillojë vizitë pune në Bruksel, e cila është...

MAPAS: Skadon afati për dorëzimin e Deklaratës për anëtarët me stazh të privilegjuar

Agjencia për mbikëqyrje të financimit kapital të sigurimit pensional (MAPAS),informon publikun е gjerë se skadon afati për...
- Advertisement -

Aleanca për Shqiptarët akuzon Qeverinë se po i sulmon komunat me të cilat udhëheq kjo parti.

Sekretari i përgjithshëm i ASH Arben Taravari, thotë se Kryetarët e komunave të drejtuara nga ASH-ja çdo ditë përballen me sulme brutale nga ana e Qeverisë, gjë që Taravari e quajti hakmarrje politike, agresivitet antiligjor dhe jomoral.

- Advertisement -

“Gati se nuk ka ditë që institucionet qeveritare të mos e bastisin në mënyrë brutale qeverisjen lokale në Gostivar, Vrapçisht dhe Bogovinë. Inspeksione të arsimit, Polici Financiare, krimi i organizuar; njeriu fiton përshtypjen se i gjithë kriminaliteti në Maqedoni është i përqendruar në Pollogun e Aleancës për Shqiptarët.” – deklaroi Arben Taravari nga ASH.    

Përndryshe Taravari u dërgoi edhe një porosi LSDM-së dhe BDI-së.

- Advertisement -

“Pra këtu jemi përballë jush, i frikësohemi vetëm qytetarëve dhe Zotit dhe askujt tjetër. Urdhëroni, do të jemi përballë jush në çdo moment dhe nuk do t’ju lëm rehat.” – deklaroi Arben Taravari nga ASH.    

Akuza serioze ndaj Qeverisë Zaev 2 dje hodhi edhe opozita maqedonase.

- Advertisement -

 “Zaev të ndaloj shpenzimin e miliona eurove për makina të shtrenjta dhe luksoze. Në badema dhe lajthi, sepse 100 mijë qytetarë jetojnë me më pak se 50 den në ditë. T’i zgjidh dhjetra vrasjet e pazgjidhura, djegien e automobilave dhe shtëpive. Të ndërpres shpërndarjen e tendereve kriminel në hotelin në jug të Maqedonisë. Përfundimisht të goditet mafia e cila sot është e njëjtë me qeverinë.” – dekIaroi Igor Janushev – VMRO-DPMNE.

Opozita nuk pajtohet me idenë e kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi për Kuvend online, thanë se ky është tentim që të heshtet opozita në diskutimet që udhëhiqen në seancat. Nga pushteti me qëndrim se kjo nevojitet në rast që ndonjë deputet të infektohet me Kovid-19 ose nëse duhet të shkojnë në izolim.

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Muriq pozitiv me Covid-19, mund të humbas ndeshjen mes Kosovës dhe RMV-së

Lajmi i fundit i cili erdhi nga klubi italian Lazio ku u konfirmua se sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi ka rezultuar pozitiv me...

Zv/kryeministri Dimitrov në vizitën e parë të punës në Bruksel që nga formimi i qeverisë së re

Zëvendëskryeministri për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov, nesër do të zhvillojë vizitë pune në Bruksel, e cila është edhe vizita e parë në...

MAPAS: Skadon afati për dorëzimin e Deklaratës për anëtarët me stazh të privilegjuar

Agjencia për mbikëqyrje të financimit kapital të sigurimit pensional (MAPAS),informon publikun е gjerë se skadon afati për dorëzimin e Deklaratës për vazhdimin...

Osmani: Edhe Bullgaria ka interes rajonal për tu integruar në BE

Shefi i Diplomacisë Bujar Osmani sot deklaroi se është optimist  që Komisioni  i përbashkët maqedono-bullgar për çështje arsimore dhe historike do të...

Rrëmbehet trupi i pacientit të vdekur nga Reparti Infektiv në Strumicë

Rreth tridhjetë persona e kanë rrëmbyer trupin e të ndjerit nga Reparti i Sëmundjeve Infektive në Strumicë, i cili ishte i afërm...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -