Stoltenberg: Me kujdes i ndjekim ngjarjet në Bjellorusi

Must Read

Tentativë për vrasje!? Donald Trump-it i dërgojnë pako me helm

Një zarf që përmbante helm ricin që i ishte drejtuar Presidentit të SHBA, Donald Trump është gjetur...

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend....

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...
- Advertisement -

Aleanca Veriatlantike me kujdes i ndjek ngjarjet në Bjellorusi dhe është e gatshme t’i mbrojë aleatët e saj, deklaroi sot sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg.

Ai shtoi se NATO nuk paraqet kërcënim për Bjellorusinë dhe nuk shpërndan trupa në rajon.

- Advertisement -

“Mbetemi të kujdesshëm, në mbrojtje të rreptë dhe të gatshëm që të hakmerremi ndaj çdo agresioni kundër aleatëve të NATO-s”, theksoi Stoltenberg.

Në Bjellorusi prej 9 gushtit, kur u mbajtën zgjedhjet presidenciale, në të cilat fitoi Aleksandër Llukashenko u mbajtën protesta në të cilat janë lënduar qindra persona prej të cilëve 120 policë, ndërsa një protestues ndërroi jetë. Ditët e para të protestave janë arrestuar 6.700 persona.

- Advertisement -

Tentativë për vrasje!? Donald Trump-it i dërgojnë pako me helm

Një zarf që përmbante helm ricin që i ishte drejtuar Presidentit të SHBA, Donald Trump është gjetur para se të mbërrinte në...

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend. Do të fryjë erë e...

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -