Array

Stefanoviq: Do ta ndalojmë Thaçin nëse vjen në Serbi

Must Read

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut....

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim...
- Advertisement -

​Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë Nebosjha Stefanoviq ka thënë se nëse zëvendëskryeministri dhe njëri nga udhëheqësit e UÇK-së Hashim Thaçi do të ndalohet nëse vjen në Beograd.

Ministri i Punëve të Brendshme I Serbisë Nebosjha Stefanoviq ka thënë se nëse zëvendëskryeministri dhe njëri nga udhëheqësit e UÇK-së Hashim Thaçi do të ndalohet nëse vjen në Beograd.

- Advertisement -

“Në rast se Thaçi vjen në Beograd policia do të sillet sipas ligjit dhe do ta dorëzojë para drejtësisë”, ka thënë Stefanovic gazetarëve në Beograd pas takimit me komisarin evropian Christos Stilijanides.

Organizata e rinisë “Ambasadorët e Paqes”, ka thënë se Hashim Thaçi e ka konfirmuar pjesëmarrjen në konferencën për integrime evropiane në Ballkanin perëndimor që pritet të mbahet më 24 prill.

- Advertisement -

Siç thuhet në deklaratën e kësaj organizate qeveritare pjesëmarrjen e kanë konfirmuar përveç Thaçit edhe zëvendësi i tij Petrit Selimi, sekretarja e shtetit për integrim evropian në Maqedoni Ana Bllazheska, ministri i Bosnjës Sherif Mujkanoviq dhe personalitete tjera. Hashim Thaçi në Serbi akuzohet për krime lufte.

- Advertisement -

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku ka ndodhur vrasja e pesëfishtë...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrëdhëniet e shkëlqyera politike midis...

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investimet...

Pakoja e katërt e masave, të dielën pasdite! Disa masa vlejnë deri në vitin 2021 paralajmëroi kryeministri

https://youtu.be/YhdxBxKdxAk Deri të dielën pasdite, Qeveria do ta prezantojë pakon e katërt të ndihmës ekonomike, paralajmëroi kryeministri...

Rrahën qytetarët, suspendohen policët! Kapen edhe druvjedhësit të cilët sulmuan policët

https://youtu.be/2pqlHclbyF8 Dy policë të cilët brutalisht me shqelma dhe shufër rrahën një qytetar nga Manastiri, do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -