Spasovski: Javën e ardhshme do të fillojë miratimi i dekreteve për pakon e tretë të masave

Must Read

Taravari: Duket se situata po del jashtë kontrollit, Qeveria të mos e faturojë gabimin e saj te qytetarët

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët njëherit dhe neurolog me profesion, Arben Taravari ka vlerësuar se situata...

Vetëizolohet Visar Ganiu, kishte kontakt me person të infektuar me Kovid-19

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu nëpërmjet rrjetit social Fejsbuk ka njoftuar se është vetëizoluar për...

Sa mjete kanë shkuar tek kompanitë? Angellovska e kënaqur me rezultatet, OEMVP jo!

https://www.youtube.com/watch?v=UCKpc8GshMc Pakoja e parë dhe e dytë për mbështetje të kompanive kanë...

Javën e ardhshme do të fillojë miratimi i dekreteve të para për pakon e tretë të masave ekonomike, paralajmëroi sot kryeministri Oliver Spasovski.

“Si do të miratohet dekreti, ashtu do t’ju shpjegohet qytetarëve. Qytetarët duhet të jenë të qetë, ajo që do të vendoset në dekret, do ta dinë saktësisht se si do të mund ta shfrytëzojnë. Kjo do të jetë mënyra më e lehtë për t’i shfrytëzuar të drejtat nga këto masa”, deklaroi Spasovski.

Sa i përket kritikave nga lideri i opozitës, Hristijan Mickoski që asnjë nga masat nuk kanë dhënë rezultate, Spasovski tha që të tre pakot kishin për qëllim vetëm mbrojtjen e ekonomisë, punëtorëve dhe mbështetjen e revitalizimit të ekonomisë.

“Nëse keni lider në opozitë i cili në dhjetë ditë ka 20 qëndrime, nuk nevojitet më shumë se një koment”, tha Spasovski, duke shtuar se kushdo që mendon se do të përfitojë nga kriza shëndetësore, do të humbasë më së shumti në sytë e njerëzve.

- Advertisement -

Latest News

Vetëizolohet Visar Ganiu, kishte kontakt me person të infektuar me Kovid-19

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu nëpërmjet rrjetit social Fejsbuk ka njoftuar se është vetëizoluar për shkak se ka mësuar se...

Sa mjete kanë shkuar tek kompanitë? Angellovska e kënaqur me rezultatet, OEMVP jo!

https://www.youtube.com/watch?v=UCKpc8GshMc Pakoja e parë dhe e dytë për mbështetje të kompanive kanë dhënë rezultat, vlerëson ministrja e...

62 raste të reja nga Covid-19, infektohet Muhamed Zekiri bashkë me gruan dhe vajzën tre muajshe

https://www.youtube.com/watch?v=4xLf0O613U8 Nga 771 teste të bëra, në 24 orët e fundit kanë rezultuar 62 të infektuar me...

S’ka karantinë për Çairin, do të punohet në ngritje të vetëdijes kolektive

Komuna e çairit ka sjellë disa konkluzione gjatë mbledhjes së pestë të Këshillit për preventivë nga Kovid 19 në në këtë komunë.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -