Spasovski: “Askush nuk është më i fuqishëm se shteti, as bashkësitë fetare e as ndonjë funksionar”

Must Read

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës,...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte...

Një mjeke del pozitive në gjinekologjinë e Tetovës! E infektuara nuk ka pas kontakte me pacientë

https://youtu.be/DTb2yFFdIgU Një mjeke në repartin e Gjinekologjisë në Spitalin Klinik të Tetovës...

Kryeministri i vendit Oliver Spasovski, sot ka komentuar informacionet se policia ka bërë presion mbi imamët e xhamive që të mos e falin namazin e Bajramit nëpër xhami, ku mbrëmë kishte reagim edhe nga Bashkësia Fetare Islame. Spasovskit, nga gazetarët ju bë pyetje edhe nëse edhe anasjelltas BFI bën presion ndaj MBP-së.

“Ta sqarojmë një gjë, askush nuk është më i fuqishëm se shteti dhe as edhe ndonjë bashkësi fetare. Vendimet i marrim  vetë, pa presion nga asnjëra anë dhe besoj se do të marrim vendimin më të mirë për shëndetin  qytetarëve”- tha Spasovski.

Spasovski theksoi se në ora 17, Qeveria do të mbajë seancë në të cilën do të diskutohet për propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive për izolim 58 orësh.

- Advertisement -

Latest News

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte vendore” (www.kupuvajdomasni.gov.mk) as sot nuk...

Një mjeke del pozitive në gjinekologjinë e Tetovës! E infektuara nuk ka pas kontakte me pacientë

https://youtu.be/DTb2yFFdIgU Një mjeke në repartin e Gjinekologjisë në Spitalin Klinik të Tetovës gjatë ditës së sotme ka...

Zyrtare: Kthehet ora policore! Nga enjtja ora 21h deri të hënën ora 05h

Qeveria miratoi propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive për  kthimin e orës policore,  me çka Shkupi, Shtipi, Kumanova dhe Tetova, që nga...

Shqetësim në fshatrat e Likovës! Për 3 ditë 24 raste pozitive dhe 3 të vdekur nga Covid-19

https://youtu.be/7wCDCd1lZ7M Besir Arifi, gazetar TV21:"Në Kumanovë, fshati Mateç dhe Sllupçan janë dy fshatra me më shumë të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -