Sparenza: Italia nuk do të mbyllet sërish edhe krahas rritjes së rasteve të reja me Covid-19

Must Read

“Nga Bullgaria presim ndihmë, e jo pengesa”, deklarata e Karakaçanovit sërish nxit reagime në Maqedoni

https://youtu.be/w4Exd4V2_xM Nga aleatët tanë, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, presim të na...

Zbulohet mini laborator dhe bimë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona!

“Më 24.09.2020 rreth orës 15:00, pasi më parë kishim marrë informata operacionale të Njësisë për Trafik të...

Kush kujt ia vodhi idenë? Edhe ASH-AAA premtonte barazi etnike në sektorin privat

https://youtu.be/qCvk5RwABnY Deputeti i koalicionit “Tash është koha”, Skender Rexhepi, akuzoi mbrëmë se...
- Advertisement -

Qeveria italiane nuk po mendon ta mbyll vendin përsëri për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, tha Ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza, përkundër faktit të vazhdueshëm se janë shënuar rritje të rasteve të reja në muajin e kaluar.

Italia, një nga vendet më të goditura në Evropë me më shumë se 35,000 vdekje, raportoi dje 1,071 raste të reja, duke tejkaluar 1.000 në ditë për herë të parë pasi qeveria lehtësoi masat e mbrojtjes në maj.

- Advertisement -

“Nuk do të kemi mbyllje të re,” tha Speranza për gazetën “La Stampa”, duke sqaruar se situata aktuale nuk mund të krahasohet me atë të shkurtit dhe marsit, kur sëmundja u përhap jashtë kontrollit dhe ishte e vështirë për të monitoruar dhe izoluar personat e infektuar.

“Unë jam optimist, megjithëse i kujdesshëm. Shërbimi ynë kombëtar i shëndetit është bërë shumë më i fortë”, tha Speranza, duke shtuar se Italia ndërkohë ka dyfishuar numrin e shtretërve në njësitë e kujdesit intensiv. 

- Advertisement -

“Nga Bullgaria presim ndihmë, e jo pengesa”, deklarata e Karakaçanovit sërish nxit reagime në Maqedoni

https://youtu.be/w4Exd4V2_xM Nga aleatët tanë, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, presim të na ndihmojnë në rrugën tonë drejt...

Zbulohet mini laborator dhe bimë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona!

“Më 24.09.2020 rreth orës 15:00, pasi më parë kishim marrë informata operacionale të Njësisë për Trafik të Paligjshëm të Drogës-SPB - Shkup,...

Kush kujt ia vodhi idenë? Edhe ASH-AAA premtonte barazi etnike në sektorin privat

https://youtu.be/qCvk5RwABnY Deputeti i koalicionit “Tash është koha”, Skender Rexhepi, akuzoi mbrëmë se Qeveria, më konkretisht BDI-ja si...

Ballistët gjejnë mënyrë për ta parë ndeshjen, të organizuar do të mblidhen të Gjimnazi i Tetovës

https://youtu.be/l9mUB8e6dC8 Atmosfera do të ishte ndryshe po të mos ishim në kohë  pandemie, por  mungesa e  publikut...

Tërmet me manigtudë 3.5 të shkallës Rihter goditi Shqipërinë

Tërmet me intesitet prej 3.5 shkallë sipas Rihterit ka goditur Shqipërinë. Tërmeti ka qenë 12 kilometra në thellësi...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -