Sot do të kuptohet nëse do të kemi orë policore të zgjatur për Bajram

Must Read

Zhbogar: Shpresojmë se deri në fund të vitit do të fillojnë negociatat me BE-në

Reformat e vazhdueshme dhe rezultatet e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të kontribuojnë për progresin e...

Qeveria ta ndryshojë protokollin! “Askush s’mund të kërkojë letërnjoftime në lokale”

https://youtu.be/1xoKrQbwU_c Të gjithë jemi duke parë se si në tavolina të lokaleve...

Raport i Bankës Botërore: Shkalla e varfërisë pritet të rritet rreth 20 për qind

Simulimet e Bankës Botërore parashikojnë që niveli i varfërisë të rritet nga rreth 17 për qind në...

Se a do të kemi orë policore të zgjatur për festën e Fitër Bajramit, do të mësohet sot në mbledhjen e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse.

Vendimi që do të merret nga Komisioni, i propozohet Qeverisë e cila në seancë qeveritare duhet të sjell vendim për orën policore.

Komisioni do të vendos edhe për rihapjen e objekteve hotelerike. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paraprakisht ka njoftuar se Komisioni ka diskutuar çështjen e objekteve hotelerike, por për shkak se gjatë kësaj fundjave shënohen dy festa shtetërore, Fitër Bajrami dhe Dita e Shën Kirilit dhe Metodit.

Për hapjen kufijtë është paralajmëruar se është herët të flitet.

  • Tags
  • 2
- Advertisement -

Latest News

Qeveria ta ndryshojë protokollin! “Askush s’mund të kërkojë letërnjoftime në lokale”

https://youtu.be/1xoKrQbwU_c Të gjithë jemi duke parë se si në tavolina të lokaleve nuk janë duke u ulur...

Raport i Bankës Botërore: Shkalla e varfërisë pritet të rritet rreth 20 për qind

Simulimet e Bankës Botërore parashikojnë që niveli i varfërisë të rritet nga rreth 17 për qind në vitin 2019 në rreth 20-23...

Prokuroria e Lartë Publike i cilësoi si të pabaza ankesat e mbrojtjes së të akuzuarve për “27 prillin”

Në debatin publik, që tri ditë me radhë po mbahet në Gjykatën e Apelit për ankesat pas aktgjykimeve për rastin “27 prilli”,...

Maqedonia e Veriut mes vendeve të cilave nga 15 qershori do t’u lejohet hyrja në Greqi

Vendi ynë është mes 29 shteteve të Evropës dhe botës, për të cilat  nga 15 qershori do të lejohet udhëtimi  në Greqi, ...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -