Sllovenia të enjten miraton vendim për regjim për hyrje për shkak të koronavirusit

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Për kufizimet e mundshme për hyrjen e udhëtarëve nga Kroacia në Slloveni për shkak të rritjes së numrit të rasteve të “importit” të koronavirusit, Qeveria do të miratojë vendim të enjten, deklaroi zëdhënësi Jellko Kacin, për Radion Sllovene.

“Ne do të presim deri të martën për t’i parë rezultatet e testeve të së hënës, dhe nëse deri atëherë nuk ka ndryshim në mënyrën e funksionimit të klubeve të natës dhe lokaleve në Kroaci, atëherë do të duhet t’i kufizojmë infeksionet e importuara në një farë mënyre,” tha Kacin duke shtuar se në atë rast, qeveria do të vendosë për propozimin e epidemiologëve të enjten.

- Advertisement -

Drejtori i Institutit Kroat të Shëndetit Publik, Krunosllav Çapak, njoftoi të enjten se të gjitha kafenetë dhe klubet mund të punojnë deri në mesnatë.

Kacin shtoi se nga 15 rastet e infeksionit të konfirmuara në Slloveni me testim të shtunën, të paktën tetë ishin transmetuar nga Kroacia dhe se klubet e natës janë akoma burimi më i madh i rasteve të sjella në Slloveni. (Mia)

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -