Situata me Covid-19 në Gostivar serioze, 255 raste aktive në këtë rajon

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Në tre komunat e rajonit të Gostivarit, situata me Covid-19 vazhdon të mbetet serioze, por gëzon fakti që numri i të sëmurëve aktivë në javën e fundit shënon rënie. Ky është konstatimi nga mbledhja e sotme e Shtabit ndërkomunal emergjent të Gostivarit, njofton shefi i akbinetit të komunës së Gostivarit, Valbon Limani.

Siç njoftoi Limani, numri i të infektuarve aktivë është 255 prej të cilëve 224 në komunë të Gostivarit, 29 Vrapçisht dhe 2 në Mavrovë-Rostushë. Në trajtim spitalor janë 23, ndërsa në kurim shtëpiak janë 232 persona.

- Advertisement -

Ndryshe, numri i përgjithshëm i të infektuarve deri më sot në rajonin e Gostivarit është 673 prej 2.298 personave të testuar.

Nga kjo mbledhje u bë apel deri te qytetarët dhe institucionet që në përputhje me situatën të kenë qasje më serioze dhe strikt tu përmbahen rekomandimeve për mbajtje të maskave mbrojtëse, ruajtjen e distancës sociale dhe mirëmbajtjen e higjienës personale dhe kolektive.

- Advertisement -
  • Tags
  • 6

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -