Shtyhen zgjedhjet lokale në Francë për shkak të epidemisë së Kovid-19

TË FUNDIT

Osmani jep mbështetje për grafën etnike në letërnjoftime

Edhe Bujar Osmani nga BDI ka shprehur përkrahje për grafën etnike në letërnjoftime. Në ClickPlus deklaroi se mungesa e një...

Nuk përjashtohet mundësia për bashkëpunim LSDM-BDI në zgjedhjet lokale, tha Osmani

Përvojat nga zgjedhjet paraprake dhe fakti se kemi një mandat të dytë qeverisës, janë një argument i mjaftueshëm që...

ASH-ja nuk është e përgatitur të jetë në Qeveri, tha Osmani në Click Plus

Duke folur për Alternativën dhe gatishmërinë e BDI-së që të bashkëqeverisë me të, Bujar Osmani në ClickPlus ka folur...

Alternativa në Qeveri? Osmani: Jemi të gatshëm nëse e pranon programin

Paralajmërimet e liderit të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami se po negociohet me dy deputetë të opozitës për të rritur...

Në BDI ka njerëz që kanë ambicie personale, tha Bujar Osmani në Click Plus

Zhvillimet e fundit në BDI dhe përplasjet mes eksponentëve, i ka komentuar Bujar Osmani në Click Plus. Ai e...

Zgjedhjet lokale franceze, të caktuara për në mars janë shtyrë për në qershor për shkak të gjendjes epidemiologjike në shtet. Për këtë mbrëmë Senati mori vendim në Parlamentin francez.

Votimi do të mbahet më 13 dhe 20 qershor.

Shtyrja e zgjedhjeve ka të bëjë në shqetësimin që koronavirusi i ri  shumë shpejt po përhapet mes njerëzve në dhe rreth vendvotimeve.

Zgjedhjet rrallë shtyhen në Francë, por zgjedhjet lokale të vitit të kaluar gjithashtu u shtynë nga marsi për në qershor pas karantinës së parë kombëtare të vendosur për shkak të virusit korona.

TË NGJAJSHME