ZGJEDHJET

Shteti në izolim 42-orësh, edhe sot orë policore

Must Read

Meta: Liberalizimi i vizave është një domosdoshmëri për qytetarët e Kosovës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta tha se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës është një domosdoshmëri...

Austria me paralajmërim të mos udhëtohet në Bullgari, Rumani dhe Moldavi

Autoritetet austriake i paralajmëruan qytetarët të mos udhëtojnë në Bullgari, Rumani dhe Moldavi për shkak përhapjes së...

Nga të vdekurit nga koronavirusi, 82 për qind kanë pasur sëmundje kronike

Në periudhën prej 29 qershorit deri më 5 korrik janë regjistruar 46 raste të vdekjes nga Kovid-19...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Në tërë territorin e shtetit edhe sot është në fuqi ndalesa për lëvizje, që filloi dje në ora 11 dhe do të zgjatë deri nesër në ora 5, me qëllim të pengimit të përhapjes dhe ballafaqimit me pandeminë e Kovid-19.
Vendimin për kufizimin e rritur të lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës dhe
sot, Qeveria e mori në seancën e 56-të me rekomandim të Komisionit për sëmundje infektive pranë Ministrisë së Shëndetësisë.
Qytetarët, të cilët kanë kanakarë, edhe sot do të mund t’i shetisin jashtë nga
ora 8 deri 8:30, pastaj pasdite prej 15 deri 15:30, si dhe në mbrëmje prej 20
deri 20:30, deri 100 metra largësi nga vendi i banimit dhe me zbatimin e
masave të tjera për mbrojtje personale. Transporti publik në Shkup nuk do të
funksionojë deri nesër në ora 5.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
  • Tags
  • 2
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Austria me paralajmërim të mos udhëtohet në Bullgari, Rumani dhe Moldavi

Autoritetet austriake i paralajmëruan qytetarët të mos udhëtojnë në Bullgari, Rumani dhe Moldavi për shkak përhapjes së koronavirusit të ri në këto...

Nga të vdekurit nga koronavirusi, 82 për qind kanë pasur sëmundje kronike

Në periudhën prej 29 qershorit deri më 5 korrik janë regjistruar 46 raste të vdekjes nga Kovid-19 që është 11 për qind...

16 vjeçari nga Shkupi plagoset me thikë!

Mbrëmë rreth orës 22:10 në Shkup një djalë 16 vjeçar është plagosur me thikë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen e Çairit pas...

Raport javor i ISHP-së: Është ulur numri i rasteve të reja dhe të vdekurve, ndërsa është rritur numri i të shëruarve

Në periudhën prej 29 qershor deri më 5 korrik, sipas raportit të Institutit për shëndet publik, shënohet ulje e numrit të rasteve...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -