Shkollat që rrezikojnë jetën e nxënësve, 2 objekte mësimore në periferi të Kërçovës para shembjes

Must Read

14 të vdekur dhe 862 raste të reja me Covid-19

866 të infektuar me koronavirus janë regjistruar brenda 24 orëve informon ministria e Shëndetësisë nga gjithsej 2699...

Rrëmujë në tregun e Tetovës, qytetarët të frikësuar nga personat që nuk respektojnë masat

https://www.youtube.com/watch?v=vsNjF8C-jTw Përderisa numri i personave të infektuar është duke u rritur në...

S’ka negociata për identitetin! Nga Bullgaria nuk ka propozim zyrtar për kompromis

https://youtu.be/CMxRCWRaYPY “Nuk ka negociata për identitetin tonë” – kështu u shprehën presidenti...

Objekt i vjetër dhe i shkatërruar.

Pa kushte elementare për mësim, me banka të vjetra dhe pa banjë.

Kjo është gjendja e shkollës periferike “Naim Frashëri” në fshatin Prapadisht të Kërçovës, që rrezikon edhe të shembet.

Në këtë shkollë mësojnë 3 nxënës, të cilët sot e filluan vitin shkollor.

Të njëjtit çdo ditë mbajnë mësim në këto hapësira të vjetërsuara dhe shkatërruara.

Kjo pjesë është si zyrë e mësimdhënësve, por që nuk shfrytëzohet sepse nuk ka as dritare.

-Jemi në shkollën periferike në fshatin Prapadisht, kjo shkollë siç mund ta shihni edhe vetë nuk i ka kushtet e mira, thuajse aspak të volitshme për të mbajtur mësim, nuk ka as banjë dhe brenda është tërësisht e prishur, ndërsa jashtë gati sa nuk është rrënuar.

TV21 kontaktoi drejtorin e shkollës qendrore “Naim Frashëri” Ismet Selimin,  por ai nuk ishte i gatshëm të flasë për shkollën e fshatit Prapadisht.

Por jo vetëm kaq e njëjta situatë është edhe në shkollën periferike “Naim Frashëri” në fshatin Kaleshe, ku mësojnë vetëm dy nxënës. Edhe kjo shkollë është në kuadër të SHFQ “Naim Frashëri”

TV21 ishte atje në kohën kur duhej të zhvillohej mësimi, por shkollën e gjetëm të mbyllur.

  • Tags
  • 4

14 të vdekur dhe 862 raste të reja me Covid-19

866 të infektuar me koronavirus janë regjistruar brenda 24 orëve informon ministria e Shëndetësisë nga gjithsej 2699 teste të realizuara. Nga Instituti...

Rrëmujë në tregun e Tetovës, qytetarët të frikësuar nga personat që nuk respektojnë masat

https://www.youtube.com/watch?v=vsNjF8C-jTw Përderisa numri i personave të infektuar është duke u rritur në mënyrë  drastike, tregjet në Tetovë...

S’ka negociata për identitetin! Nga Bullgaria nuk ka propozim zyrtar për kompromis

https://youtu.be/CMxRCWRaYPY “Nuk ka negociata për identitetin tonë” – kështu u shprehën presidenti Stevo Pendarovski dhe kryeministri  Zoran...

Infektohet deputetja! A rrezikohet Kuvendi? Xhaferi nuk u përgjigj se a do të testohen të gjithë deputetët

https://youtu.be/ZyrNOOQutXo A ekziston rreziku për shpërndarjen e virusit korona tek deputetët në Kuvend? Dje deputetes së LSDM-së,...

470 mln euro për pakon e katërt, opozita rebalancin e buxhetit e vlerëson si të keqkonceptuar

https://youtu.be/p5cjh6Bm2tk Kuvendi filloi debatin për rebalancin e buxhetit. Përmes tij parashihen që 470 milionë euro të ndahen...

More Articles Like This