Ruskovska: Absolutisht nuk jam e kënaqur me aktgjykimin për Bojan Jovanovskin

Must Read

Nesër merret vendim për qëndrimin ditor në shkolla

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse nesër në mëngjesin do të takohet që ta shqyrtojë mundësinë për vendosjen e...

Në Moskë më shumë se 60.000 vullnetarë për vaksinën ruse

Më shumë se 60.000 njerëz  u paraqitën vullnetarisht të marrin pjesë në testimin e vaksinës ruse kundër...

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë tejkaloi 31 milion

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë, sipas ueb faqes  Uorldometer (Worldometer), tejkaloi 31 milion.
- Advertisement -

Absolutisht, nuk jam e kënaqur me aktgjykimin për Bojan Jovanovskin, për të cilin vërtet nuk prisja më pak se dhjetë vjet burg. Sa për të dënuarën Katica Janeva, prisja në mes shtatë dhe tetë viteve burg, deklaroi prokurorja publike, Villma Ruskovska pas shpalljes së aktgjykimeve në rastin “Reket”.

Ruskovska paralajmëroi ankesë për të dy aktgjykimet, por vetëm pasi të merrej vendimin me shkrim.

- Advertisement -

E pyetur nëse ishte e kënaqur me atë se si përfundoi lënda, duke pasur parasysh se nuk u gjet asnjë përgjigje se ku mbaruan paratë, Ruskovska tha që ajo kishte thënë tashmë se nuk ishte e kënaqur me dënimet, veçanërisht për Bojan Jovanovskin.

“Unë mendoj se pjesa më e madhe e tyre përfunduan tek Bojan Jovanovski dhe Katica Janeva. Kjo është bindja ime personale, duke pasur parasysh që gjithçka që ka blerë pa asnjë të ardhur, ndërsa dhe ju e dini se sa kushton financimi i shtëpisë mediatike”, deklaroi Ruskovska.

- Advertisement -

Lidhur me hetimin për rastin “Perandoria”, Ruskovska tha se hetimi ishte intensiv, por tani për shkak të korona virusit ende nuk punojnë me palët.

“Me të vërtetë nuk e di se sa do të zgjasë derisa të mbarojë hetimi. Rasti ‘Perandoria’, nëse nuk e konsiderojmë këtë periudhë me virusit korona, është kohë relativisht e shkurtër e marrë nga Prokuroria për Ndjekje të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit. Me të vërtetë nuk e kam të qartë përse u duhej kaq shumë kohë kur ende ishte në PPS”, deklaroi Ruskovska./MIA

🔴 [ВО ЖИВО] Изјави по пресудата за „Рекет“

🔴 [ВО ЖИВО] Изјави по пресудата за „Рекет“

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 18. Juni 2020
- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Nesër merret vendim për qëndrimin ditor në shkolla

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse nesër në mëngjesin do të takohet që ta shqyrtojë mundësinë për vendosjen e qëndrimit ditor në shkolla, ndërsa...

Në Moskë më shumë se 60.000 vullnetarë për vaksinën ruse

Më shumë se 60.000 njerëz  u paraqitën vullnetarisht të marrin pjesë në testimin e vaksinës ruse kundër Kovid-19 në Moskë, deklaroi sot...

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë tejkaloi 31 milion

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë, sipas ueb faqes  Uorldometer (Worldometer), tejkaloi 31 milion. SHBA  është më...

Në Itali zgjedhje rajonale dhe referendum për zvogëlimin e numrit të deputetëve

Në Itali sot mbahen zgjedhjet rajonale dhe referendumi për zvogëlimin e numrit të anëtarëve në Parlament. Autoritetet lokale zgjidhen ...

Holshtajn: Në interes të Bullgarisë është të mos e bllokojë zgjerimin e BE-së në këtë rajon

Problemet dypalëshe nuk duhet të jenë pjesë e kornizës negociuese për zgjerim të Bashkimit Evropian, konsideron ambasadorja gjermane në vend, Anke Holshtajn.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -