Rusi: Policia qëllon një djalosh pas tentimit për terrorizëm

TË FUNDIT

Mick Schumacher pjesë e ekipit “Haas”

Mick Schumacher, djali i kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, pritet të jetë pjesë e...

Qeveria miraton tekstin e Projekt-Ligjit për Agjencinë e Intelegjencës

Qeveria sonte në seancën e saj të 24-të e miratoi tekstin e Projektligjit për Agjencinë e Inteligjencës.

Dua Lipa dominon në nominimet kryesore të “Grammy Awards 2021”

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare me famë botërore, dominon në nominimet e “Grammy Awards 2021”.

Zvicër, sulm në një supermarket, policia nuk përjashton “motive terroriste”

Një grua zvicerane sulmoi dy gra të tjera, njërën me thikë, në një supermarket në Llugano, në...

Kinë, gjenden gjurmë virusi në paketimet në Dongguan

Autoritetet shëndetësore në qytetin Dongguan, në provincën kineze të Guangdong, zbuluan se dy kampionë të paketimeve ushqimore...

Policia ruse e qëlloi një 16-vjeçar në Tatarstan, ku kryesisht jeton popullatë myslimane, pasi me thikë e kishte sulmuar një polic dhe ka tentuar t’i vë flakën stacionit policor lokal.

Komiteti hetues i Rusisë kumtoi se incidentin do ta trajtojë si tentim për terrorizëm.

Adoleshenti kishte tentuar t’i vë flakën stacionit policor në qytetin Kukmor me ndihmën e një kokteji molotovi, ndërsa para arrestimit kishte therur një nëpunës policor tri herë.

Një tjetër polic ka shtënë disa plumba në ajër si paralajmërim, pas çka është detyruar të hapë zjarr në drejtim të djaloshit. Nga lëndimet e marra sulmuesi ka vdekur para se të mbërrinte ndihma mjekësore.

Tani për tani nuk është i ditur motivi për sulmin, ndërsa organet kompetente ngritën procedurë penale. 

TË NGJAJSHME