Rriten çmimet e derivateve të naftës

Must Read

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të...

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës,...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte...

Çmimi i karburanteve prej sonte në mesnatë po rritet për gjysmë deri në 1,5 denarë për litër, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE). Me vendim kryhet rritja e çmimeve me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 3,56 për qind.

Çmimi i ri i EUROSUPER BS-95 do të rritet për gjysmë denari për litër dhe do të jetë 54,5 denarë. EUROSUPER BS-98 shtrenjtohet për një denarë për litër dhe do të kushtojë 57 denarë. EURODIZEL (D-E-V) dhe Vaji ekstra i lehtë për amvisëri (EL-1) rriten për 1,50 denarë për litër dhe do të shiten për 47, gjegjësisht 35 denarë.

Me vendim të KRRE për 1,329 denarë për kilogram rritet dhe çmimi i shitjes me pakicë e mazutit M-1 NS dhe do të jetë 19,498 denarë.

Si arsye për rritjen e çmimeve me pakicë të derivateve të naftës nga KRRE i theksojnë rritjen e çmimeve referente të derivateve në shtatë ditët e kaluara edhe atë për rreth 5,64 për qind te benzina edhe për 10,84 për qind te dizeli, si dhe për 0,099 për qind të kursit më të lartë të dollarit në kundërvlerë të denarit.

  • Tags
  • 3
- Advertisement -

Latest News

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu. Ai për TV21...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte vendore” (www.kupuvajdomasni.gov.mk) as sot nuk...

Një mjeke del pozitive në gjinekologjinë e Tetovës! E infektuara nuk ka pas kontakte me pacientë

https://youtu.be/DTb2yFFdIgU Një mjeke në repartin e Gjinekologjisë në Spitalin Klinik të Tetovës gjatë ditës së sotme ka...

Zyrtare: Kthehet ora policore! Nga enjtja ora 21h deri të hënën ora 05h

Qeveria miratoi propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive për  kthimin e orës policore,  me çka Shkupi, Shtipi, Kumanova dhe Tetova, që nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -