Array

Rrahet polici!

Must Read

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend....

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...
- Advertisement -

Një polic është rrahur nga dy qytetarë në Mitrovicë, përderisa ishte duke drejtuar trafikun. Rasti ka ndodhur dje, rreth orës 12:00, në rrugën e “UÇK-së” në Mitrovicë, në kohën kur zyrtari policor kishte kërkuar nga të dyshuarit që ta largojnë veturën e tyre të parkuar në mënyrë të parregullt.

Personat A.L 18 vjeçar dhe D.L 23 vjeçar janë arrestuar  si të dyshuar për veprën penale  ‘sulm ndaj personit zyrtar’ derisa ishte në kryerje të detyrës zyrtare.

- Advertisement -

“Të dyshuarit duke mos përfillur urdhrat e zyrtarit policor përnjëherë kanë sulmuar fizikisht zyrtarin policor duke i shkaktuar lëndime trupore, i cili ka kërkuar tretman mjekësor në spitalin rajonal të Mitrovicës. Pas inetervistimit në prani të avokatit mbrojtës, me vendim të prokurorit publik, ndaj të dyshuarve të arrestuar është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë”  thuhet në një komunikatë për media./21MEDIA

- Advertisement -

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend. Do të fryjë erë e...

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -