Restorantet në Nju Jork prej së hënëS do të punojnë në ambient të hapur

Must Read

Dimitrov takohet me Ambasadorin e Holandës Jan Kop

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot realizoi takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Holandës...

10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës, Mainz shkarkon trajnerin

Mainzi ka shkarkuar menaxherin Achim Beierlorzer vetëm 10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës.

Ante Rebic synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin me Interin

Sulmuesi i Milanit Ante Rebic ka pësuar një lëndim të rëndë, por ai synon të jetë në...
- Advertisement -

Restorantet në Nju-Jork, në kuadër të fazës së dytë nga lehtësimi i masave restriktive të vendosura për shkak të koronavirusit, nga dita e hënë do të mund t’i shërbejnë mysafirët në ambient të hapur, paralajmëroi prefekti Bill de Blasio.

“Duhet ta shpëtojmë këtë industri, ajo është pjesë e identetit tonë”, tha De Blasio, duke vlerësuar se 5.000 restorante dhe gjithsej 45.000 të punësuar do të fillojnë me punë nga java e ardhshme.

- Advertisement -

Prefekti tha se në fazën e dytë do të hapen zyret, parukeritë, objektet për shitje me pakicë dhe fushat për lojë në parqet publike, me çka mes 150.000 dhe 300.000 njerëz duhet të kthehen në vendet e tyre të punës./MIA

- Advertisement -

Dimitrov takohet me Ambasadorin e Holandës Jan Kop

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot realizoi takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Holandës në vend, Dirk Jan Kop,...

10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës, Mainz shkarkon trajnerin

Mainzi ka shkarkuar menaxherin Achim Beierlorzer vetëm 10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës. Shkarkimi i...

Ante Rebic synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin me Interin

Sulmuesi i Milanit Ante Rebic ka pësuar një lëndim të rëndë, por ai synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin...

Afganistan, sekuestrohen 4 tonë nitrat natriumi

Policia në Afganistan ka sekuestruar katër tonë nitrat natriumi, një kimikat që mund të përdoret për të prodhuar eksploziv, që është një...

Aprovohet projekti infrastrukturor për aksin rrugor Ropalcë-Mateç

Zv/ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi për TV21 ka deklaruar se është aprovuar projekti infrastrukturor për aksin rrugor Ropalcë-Mateç.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -