“Reket” vazhdon më 25 dhe 26 maj

Must Read

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të...

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës,...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte...

Seancat për rastin “Reket”, të përcaktuara për
19 dhe 20 maj, shtyhen për më 25 dhe 26 maj, kumtoi sot Gjykata
Themelore Penale në Shkup.
“Për shkak të interesit të mediave dhe vëzhguesve nga organizatat
joqeveritare dhe ndërkombëtare që e ndjekin gjykimin me KOK. nr.
116/19, në opinion të njohur si ‘Reket’, informojmë opinionin se me
kërkesë të prokurorit publik, vazhdimi i seancës kryesore të përcaktuar më
19 dhe 20 maj të vitit 2020, shtyhet”, njoftojnë nga Gjykata Themelore
Penale në Shkup
Në seancën e rradhës për “Reket”, është paraparë që fjalë përfundimtare
të japin Prokuroria dhe mbrojtja.

  • Tags
  • 3
- Advertisement -

Latest News

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu. Ai për TV21...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte vendore” (www.kupuvajdomasni.gov.mk) as sot nuk...

Një mjeke del pozitive në gjinekologjinë e Tetovës! E infektuara nuk ka pas kontakte me pacientë

https://youtu.be/DTb2yFFdIgU Një mjeke në repartin e Gjinekologjisë në Spitalin Klinik të Tetovës gjatë ditës së sotme ka...

Zyrtare: Kthehet ora policore! Nga enjtja ora 21h deri të hënën ora 05h

Qeveria miratoi propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive për  kthimin e orës policore,  me çka Shkupi, Shtipi, Kumanova dhe Tetova, që nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -