Regjistrohen 200 raste të reja me Covid-19, 4 të vdekur

Must Read

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e...

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër...

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të fundit kanë realizuar 1828 testime për të dyshuar të prekur me Covid-19 nga të cilët 200 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona.

Shkup-65, Kumanovë-14, Dibër-6, Shtip-21, Prilep-3, Tetovë-12, Strugë-5, Veles-12, Manastir-7, Ohër-4, Kavadarc-4, Koçan-5, Probishtip-3, Demir Hisar-2, Makedoniski Brod-4, Sveti Nikollë-3, Kërçovë-6 dhe Negotinë-1.

- Advertisement -

Instituti i Shëndetit Publike gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 15 pacient të shëruar.

Veles-2, Manastir-6, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-1, Kërçovë-3 dhe Resnjë-2.

- Advertisement -

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut betejën me virusin korona e kanë humbur 4 pacent.

Shkup-1, Kumanovë-1, Makedoniski Brod-1 dhe Gostivar -1.

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e favorizuar në Shkup, me 2-0....

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër të rrethit të dytë kualifikues....

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu i parë i Kuvendit, Talat...

Xhaferi në Click Plus: Nesër do të dëshmoj për “27 prillin”

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi nesër do të dëshmojë për rastin “27 prilli”. Këtë ai e bëri të ditur në emisionin Click...

Alarm i rrejshëm për bombë në Shkup! Ishte peshore që po i mbaronte bateria

Një lajmërim për bombë i është bërë policisë këtë pasditë. Paraqitësi ka deklaruar se bomba është në afërsi të Fakultetit Arkitektonik në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -