Ravançi: Në rast të sanksioneve të reja të KB-së kundër Iranit të gjitha mundësitë janë të hapura

Must Read

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov.

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të...
- Advertisement -

Ambasadori iranian në KB, Maxhid Ravançi, deklaroi se beson se votimi për rezolutën e Këshillit të Sigurisë nuk do të ketë sukses për vazhdimin e embargos për armë të Teheranit.

Ai paralajmëroi se atëherë do të jetë gabim i madh nëse administrata e presidentit amerikan Donald Tramp sërish kërkon sanksione të KB-së kundër Iranit.

- Advertisement -

Ravançi tha se me rivendosjen e sanksioneve, marrëveshja bërthamore nga viti 2015 mes Iranit dhe forcave të mëdha do të ndalojë të vlejë edhe Teherani do të lirohet nga të gjitha obligimet.

“Nëse ndodh kjo… Të gjitha mundësitë për Iranin do të hapen”, tha ambasadori.

- Advertisement -

Përfaqësuesit amerikanë paraprakisht deklaruan se vazhdimi i embargos për armë e Iranit është prioritet për Uashingtonin.

Tensionet mes Iranit dhe SHBA eskaluan pasi Trampi në viti 2018 në mënyrë unilaterale i tërhoq SHBA-në nga marrëveshja bërthamore dhe sërish vendosi sanksione të ashpra për Teheranin./MIA

- Advertisement -

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov. Siç informoi QRMK pas...

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç ka qenë! I pa rregulluar...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të mbetet vetëm si kujtim për...

Tateshi i epërm dhe i poshtëm prej vitesh pa ujë, banorët të zhgënjyer: Më keq po bëhet e më mirë jo

https://youtu.be/6KmQBe15LBU Fshatrat Tatesh i Epërm dhe i Poshtëm të Strugës edhe këtë sezon veror e kaluan pa...

Kosovë, 3 viktima dhe 47 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 525...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -