QSHP Kumanovë: Tre të infektuar, 34 të shëruar nga Kovid-19

Must Read

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse ngritët aktakuzë nga Gjykata Speciale për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se në momentin që Dhomat e Specializuara për Kosovën, përkatësisht Gjykata...

Drosten: Pandemia në të vërtetë do të fillojë tani

Epidemiologu kryesor gjerman Kristian Drosten, në një fjalim në Konferencën botërore të shëndetit në Berlin, paralajmëroi për...

Nikollovski: Më nuk jemi pjesë e shteteve të pakënaqshme në nivel global sa i përket korrupsionit

Maqedonia e Veriut ka arritur progres të rëndësishëm dhe thelbësor në pjesën e luftës kundër korrupsionit me...
- Advertisement -

Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë gjatë 24 orëve të fundit evidentoi tre të saposëmurë nga Kovid-19, të gjithë nga Kumanova, bënë të ditur sot kompetentët nga ky institucion publik shëndetësor. Siç bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë, janë shëruar 34 pacientë.

“Të saposëmurët vijnë nga grupe tashmë të njohura”, deklaroi drejtori i Qendrës, mjeku Arif Latifi.

- Advertisement -

Sot janë bërë 27 testime, prej të cilave – 22 përmes “Termini Im” dhe pesë testime të bëra sipas indikacioneve epidemiologjike.

Që nga fillimi i pandemisë në rajonin e Kumanovës-Likovës, të diagnostikuar me kovid janë 1.605, ndërsa për momentin aktivë janë 190 raste. fc/

- Advertisement -

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse ngritët aktakuzë nga Gjykata Speciale për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se në momentin që Dhomat e Specializuara për Kosovën, përkatësisht Gjykata Ndërkombëtare e Krimeve të Luftës...

Drosten: Pandemia në të vërtetë do të fillojë tani

Epidemiologu kryesor gjerman Kristian Drosten, në një fjalim në Konferencën botërore të shëndetit në Berlin, paralajmëroi për kremtimin e parakohshëm të suksesit...

Nikollovski: Më nuk jemi pjesë e shteteve të pakënaqshme në nivel global sa i përket korrupsionit

Maqedonia e Veriut ka arritur progres të rëndësishëm dhe thelbësor në pjesën e luftës kundër korrupsionit me çka më nuk është në...

Lavrov: “Rrjedha Veriore 2” u bë çështje nderi për Gjermaninë

Ndërtimi i gazsjellësit “Rrjedha Veriore 2” u bë çështje nderi për Gjermaninë, deklaroi shefi i diplomacisë ruse, Sergej Lavrov.

SHBA-ja, Rusia dhe Kina shkëmbyen akuza për pandeminë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara

Në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së KB-së, Kina, SHBA-ja dhe Rusia ndërmjet vete shkëmbyen akuza se e kanë politizuar pandeminë e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -