Qeveria solli vendim, nga nesër hynë në fuqi masat e reja

Must Read

Tramp: Kisha nderin që pushova nga detyra Matisin

Presidenti amerikan Donald Tramp, sot deklaroi se ai ishte i nderuar që...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri në...

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të...

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski ka njoftuar se Qeveria ka miratuar masat e reja të cilat dje u kërkuan nga Komisioni për sëmundje ngjitëse.

Masat do të fillojnë të zbatohen nga nesër, ndërkaq parashohin që gjatë ditëve të punës (e hënë – e premte) lëvizja të realizohet nga ora 5:00 deri në ora 19:00. Nga këtu,

  • të moshuarit mbi 67 vjeç, do të mund të lëvizin prej ora 5:00 deri në ora 12:00,
  • fëmijët dhe të rinjtë deri në moshën 18-vjeçare do të mund të lëvizin nga ora 13:00 deri në ora 19:00.

“Ulet edhe kufizimi i lëvizjes gjatë fundjavave. Nga tash, ndalesa e lëvizjes për fundjavë do të fillojë të shtunën, nga ora 15:00 dhe do të vazhdojë deri të hënën, në ora 05:00. Të shtunën, për personat mbi 67 vjeç, do të lejohet lëvizja prej 5:00, deri në ora 11:00. të shtunën, të rinjtë deri në moshën 18-vjeçare do të mund të dalin prej 12:00 deri në ora 15:00”, njoftoi Spasovski.

  • Tags
  • 1
- Advertisement -

Latest News

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë...

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të inspektuar, ndërsa më pas është...

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu. Ai për TV21...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte vendore” (www.kupuvajdomasni.gov.mk) as sot nuk...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -