Qeveria britanike mohoi se kryeministri Xhonson javën e kaluar ishte në Itali

Must Read

Filipçe: Bëjmë plan për rritje të kapaciteteve shëndetësore në repartet interne në mbarë vendin

Në periudhën në vijim  i përforcojmë të gjitha kapacitetet shëndetësore në vend. Bëjmë mobilizim të tërësishëm  të...

Emërohen drejtorët dhe zëvendësdrejtorët! Disa dorëhiqen, dikush shkarkohet, të tjerët vetëm rokadë

https://www.youtube.com/watch?v=OogJKynbhuA Qeveria më në fund vendosi për emrat e drejtorëve dhe zëvendësdrejtorëve...

“Injeksion i ri” nga Qeveria për rrogat, a do të arrijë në kohë ndihma?

https://www.youtube.com/watch?v=4c6kdP-NP3Y Pagesa e rrogave për muajt tetor, nëntor dhe dhjetor, ndihma e...

Qeveria britanike sot i mohoi informacionet në disa media se kryeministri Boris Xhonson javën e kaluar ishte në Itali, duke bërë të ditur se ai nuk ka udhëtuar jashtë vendit muajt e kaluar.

Gazeta italiane “Republika” bëri të ditur se Xhonsoni fundjavën e kaluar prej 11 deri më 14 shtator, ishte në Peruxha që ta pagëzojë djalin e tij më të ri Uillfred, duke iu referuar një kumtese të aeroportit të qytetit, transmetuan mediat britanike.

- Advertisement -

“Ky rrëfim është plotësisht i pasakt. Kryeministri nuk ka udhëtuar në Itali muajt e kaluar. Secili që do t’i publikojë këto zëra përsërit gënjeshtra”, tha zëdhënësi i Dauning strit.

Ministri britanik i Transportit, Grant Sheps, gjithashtu, i mohoi akuzat, duke deklaruar se dy herë i kishte kontrolluan zërat dhe kishte konfirmuar se nuk janë të sakta. fc/

Filipçe: Bëjmë plan për rritje të kapaciteteve shëndetësore në repartet interne në mbarë vendin

Në periudhën në vijim  i përforcojmë të gjitha kapacitetet shëndetësore në vend. Bëjmë mobilizim të tërësishëm  të punonjësve shëndetësor  nga shëndeti publik, ...

Emërohen drejtorët dhe zëvendësdrejtorët! Disa dorëhiqen, dikush shkarkohet, të tjerët vetëm rokadë

https://www.youtube.com/watch?v=OogJKynbhuA Qeveria më në fund vendosi për emrat e drejtorëve dhe zëvendësdrejtorëve që do të drejtojnë në...

“Injeksion i ri” nga Qeveria për rrogat, a do të arrijë në kohë ndihma?

https://www.youtube.com/watch?v=4c6kdP-NP3Y Pagesa e rrogave për muajt tetor, nëntor dhe dhjetor, ndihma e re qeveritare për përkrahje të...

Në Kavadar edhe tre mësimdhënës dhe 13 nxënës në izolim për shkak një nxënësi të klasës së parë me koronavirus

 Edhe tre mësimdhënës dhe 13 nxënës janë në izolim për shkak të një nxënësi të klasës së parë me koronavirus në Kavadar,...

Hoti nuk saktëson nëse do të vendosen PCR teste për hyrje në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot në Shkup  nuk ka saktësuar nëse do të vendosen PCR teste për qytetarët e Maqedonisë pas...

More Articles Like This