PTHP ka marrë dokumentacionin e tre kompanive të cilat në periudhën parazgjedhore me qëllime kanë hapur portale

Must Read

Komuna e Kërçovës u ndau grante 21 personave për hapjen e bizneseve të reja

Në Komunën e Kërçovë u nënshkruan kontratat për 21 persona të cilët u subvencionuan për hapjen e...

Dauti-Bekteshi, debat i nxehtë për rrymën, nëse kompanitë ndërrojnë mendje, Komisioni do të ndryshojë vendimin

https://youtu.be/igYaVIHpNPw Qeveria të gjejë zgjidhje që çmimi i energjisë elektrike të ulet,...

72 të shëruar dhe 54 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sot bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit...
- Advertisement -

Prokuroria Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionin dhe Ministria e Punëve të Brendshme sot në mëngjes ka zhvilluar aksion të koordinuar, duke sekuestruar dokumentacion nga tre kompani për të cilat ekziston dyshimi i bazuar se ata me qëllim hapnin portale pa përshtypje, adresa të selisë dhe pa publikuar listë çmimesh për reklamim.

Nga PTHP informojnë se prokurori kompetent nga Prokuroria Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka lëshuar urdhër për inspektim të firmave.

- Advertisement -

“Sektori për shkatërrimin e krimit të organizuar dhe serioz në Ministrinë e Punëve të Brendshme i dorëzoi Prokurorisë Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit Njoftim se ekziston dyshimi se partitë politike gjatë periudhës parazgjedhore paguanin për reklamat politike në internet portalet që ishin hapur para pak kohësh dhe kishin vizitim të ulët”, qëndron në kumtesën e PTHP.

Nga PTHP informojnë se në drejtim të konfirmimit të dyshimeve nga Njoftim, gjatë mëngjesit të sotëm në koordinim me MPB është realizuar aksion prej tre firmave të cilat i kanë themeluar portalet, ndërsa do të mblidhen edhe dëshmi nga institucionet tjera relevante./MIA

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Komuna e Kërçovës u ndau grante 21 personave për hapjen e bizneseve të reja

Në Komunën e Kërçovë u nënshkruan kontratat për 21 persona të cilët u subvencionuan për hapjen e bizneseve të reja dhe hapjen...

Dauti-Bekteshi, debat i nxehtë për rrymën, nëse kompanitë ndërrojnë mendje, Komisioni do të ndryshojë vendimin

https://youtu.be/igYaVIHpNPw Qeveria të gjejë zgjidhje që çmimi i energjisë elektrike të ulet, aq më tepër tani në...

72 të shëruar dhe 54 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sot bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nuk është raportuar asnjë rast...

Aktvendimi për rastin “Dhuna në Qendër”, Janakievski dënohet 1 vit burg me kusht, Gruevski 1.5 vjet

https://youtu.be/mHly5evsDSo Ish kryeministri Gruevski u dënua me një vjet e gjysmë burg, derisa ish ministri Mile Janakieski...

Merkel kërkon masa më të ashpra kundër pandemisë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, do të kërkojë që 16 landet e Gjermanisë të bien dakord për masa më të ashpra kundër pandemisë,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -