Protesta për ‘vardarishten’, kërkohet mbyllja dhe zhvendosja e deponisë!

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Me maska në fytyrë, protestuesit u mblodhën në Maxhari. Fëmijë dhe të moshuar në heshtje, dolën për të shprehur pakënaqësinë për ajrin e ndotur që e shkakton djegia e shpeshtë e deponisë Vardarishte.

Kanë njoftuar të gjitha institucionet kompetente, por problemi ende i pa zgjidhur. Kërkojnë mbylljen urgjente të saj, që asnjë lloj mbeturine të mos deponohet në të. E deri te mbyllja, dëshirojnë e njëjta të sigurohet për 20 orë qoftë.

- Advertisement -

Nëse këtë nuk mund ta bëjë policia, kërkojnë edhe ndërhyrjen e policisë. Autoritetet e shkupit janë të njoftuar për problemin, por kryetari Petre Shilegov tha se për ta sanuar deponinë në tërësi nevojiten 40 milionë euro dhe këto mjete ai nuk mund t’i sigurojë./TV21

Protesta për ‘vardarishten’, kërkohet mbyllja dhe zhvendosja e deponisë!

Protesta për ‘vardarishten’, kërkohet mbyllja dhe zhvendosja e deponisë!

Gepostet von TV21 am Freitag, 14. August 2020
- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -