Protesta kundër shtrenjtimit të rrymës. Qeveria: nuk ndërhyjmë në vendimin e KRRE-së

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Qytetarët kanë vazhduar të shprehin pakënaqësinë për shtrenjtimin e rrymës elektrike. Përveç peticionit online, janë paralajmëruar edhe protesta për më 6 gusht në Tetovë. Thirrja për protestë është shpërndarë në të gjitha rrjetet sociale, ndërkaq është bërë thirrje që e njëjta të realizohet edhe në qytete tjera të vendit. Nga ana tjetër, Qeveria nuk do ta ndryshojë vendimin e Komisioni rregullator energjetik. Në përgjigjen për TV21 thotë se Komisioni është trup rregullator i pavarur dhe Qeveria nuk hynë në ingerencat e tyre.

“Sikur edhe deri tash, ashtu edhe në periudhën e ardhshme Qeveria do ta ndjekë ndikimin e vendimit të trupave rregullator dhe do të shqyrtojë se a ka nevojë ose jo për masa adekuate për lehtësim të standardit të qytetarëve”, thuhet mes të tjerash në përgjigjen e Qeverisë.

- Advertisement -

Reagime ka pasur edhe nga shoqata dhe organizata të ndryshme afariste. Të gjithë kanë kërkuar uljen e shpenzimeve për qytetarët në kohë të pandemisë së Kovid-19.

- Advertisement -
  • Tags
  • 2

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -