Prokuroria nis procedurë për 19 persona që nuk i respektuan masat kundër Kovid-19

Must Read

TV21 bashkë me ekipet marrin strisho në Çair! “Ka rritje të rasteve për Kovid-19, e pamundur të mbulohen të gjitha”

https://youtu.be/T_ejF7Mlqms Pasi mori udhëzimet nga mjeku, përgjegjësi teknik po përgatitet për të...

Maqedonia nuk i hap kufijtë. Filipçe: Nuk është e drejtë t’i hapim dyert për fqinjët tanë me këto numra të të infektuarve

Edhe pse shtetet tona fqinje i kanë zbutur masat preventive ndaj Covid-19 dhe i kanë hapur kufijtë,...

Gazi Baba, Çairi, Saraji, Studeniçani dhe Shtipi në karantinë? Vendimi do të sillet në fund të javës.

Komisioni për sëmundje infektive po shqyrton mundësinë për të futur në karantinë disa komuna ose për të...

Prokuroria Publike Shkup ka nisur procedurë para gjykatës kundër 19 personave për kryerjen e veprës penale – Mosrespektim i rekomandimeve shëndetësore gjatë epidemisë nga neni 206 i Kodit Penal.

Nga Prokuroria Publike njoftojnë, se 18 të akuzuarit janë vërejtur se nuk kanë respektuar Vendimin për kufizim të lëvizjes, ndërkaq një i akuzuar nuk ka vepruar në bazë të Vendimit për vetëizolim, njofton TV21.

Për të gjithë të akuzuarit Prokuroria Publike ka propozuar shqiptim të gjobave deri te Gjykata Penale në vlerë prej 100 gjobave ditore, ku një gjobë kap vlerën prej 20 euro.

  • Tags
  • 3
- Advertisement -

Latest News

Maqedonia nuk i hap kufijtë. Filipçe: Nuk është e drejtë t’i hapim dyert për fqinjët tanë me këto numra të të infektuarve

Edhe pse shtetet tona fqinje i kanë zbutur masat preventive ndaj Covid-19 dhe i kanë hapur kufijtë, të njëjtën nuk e ka...

Gazi Baba, Çairi, Saraji, Studeniçani dhe Shtipi në karantinë? Vendimi do të sillet në fund të javës.

Komisioni për sëmundje infektive po shqyrton mundësinë për të futur në karantinë disa komuna ose për të vendosur orë policore.

Filipçe: Situatën e kemi nën kontrollë

Kllasteret e të infektuarve i kemi të njohura dhe situatën e kemi në kontroll. Kështu u shpreh Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe...

Filipçe: Orën policore e kemi hequr sepse ka zgjatur mjaftueshëm, nëse ka nevojë e kthejmë

Ne kemi analizuar situatën dhe gjendjen me virusin korona përpara se ta heqim orën policore, tha Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe. Sipas...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -