“Pritet që vaksina të dalë në vitin 2021, por raste me COVID-19 do të kemi deri në vitin 2025”

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Ministri i Shëndetësisë në Maqedonisnë e Veriut, Venko Filipçe, duke folur për TV21 tregoi se raste të reja të të infektuarve, sipas parashikimeve, prite të ketë deri në vitin 2025, ndërkaq ka pritshmëri që vaksina të dalë në vitin 2021, por sipas tij, kjo nuk do të thotë se me gjetjen e vaksinët do të krijohet imuniteti por do të duhet të vaksionohet një numër i madh njerëzish.

 “Pritshmëritë janë se vaksina do të vijë në vitin 2021, por nuk mund të jemi të sigurt, kjo u paralajmërua nga disa kompani që punojnë në gjetjen e vaksinës, megjithatë parashikimet e fundit janë se në të gjithë botën do të ketë raste të të infektuarve deri në vitin 2021 dhe deri në vitin 2024-2025” deklaroi Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në emisionin ClickPlus në TV21.

- Advertisement -

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -