Array

Presidentja e Gjykatës së Lartë emërohet kryeministre e Greqisë

Must Read

OBSH: Për shtetet me të ardhura më të ulëta janë siguruar 120 milionë teste të shpejta

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) do të sigurojë rreth 120 milionë testime të shpejta diagnostikuese për Kovid-19...

​Formacionet Liverpool-Arsenal, Xhaka titullar

Liverpool dhe Arsenal do të matin sonte forcat në xhiron e tretë të Premierë Ligës angleze në...

Hagë: Mustafa nuk deklarohet rreth akuzave të tij

U mbajt seanca e parë gjyqësorë ndaj, Salih Mustafës, i njohur gjatë luftës si komandant Cali. Mustafa...
- Advertisement -

Presidentja e Gjykatës së Lartë në Greqi, Vassiliki Thanu, 65 vjeçe, u emërua kryeministre e përkohshme deri në zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme, njoftuan sot në një komunikatë shërbimet e Presidentit të Republikës greke, Prokopis Pavlopulos.
“Ceremonia e betimit të kryeministres do të zhvillohet në orën 17:00 GMT ndërkohë që qeveria e re e përkohshme di të emërohet nesër”, vijon komunikata, që nuk jep datën e saktë të zgjedhjeve të parakoshme, parashikuar më 20 ose 27 shtator, sipas medias.
– See more at: http://lajmi.net/presidentja-e-gjykates-se-larte-emerohet-kryeministre-e-greqise/#sthash.q5QB9sdy.dpuf

- Advertisement -

OBSH: Për shtetet me të ardhura më të ulëta janë siguruar 120 milionë teste të shpejta

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) do të sigurojë rreth 120 milionë testime të shpejta diagnostikuese për Kovid-19 për vendet me të ardhura...

​Formacionet Liverpool-Arsenal, Xhaka titullar

Liverpool dhe Arsenal do të matin sonte forcat në xhiron e tretë të Premierë Ligës angleze në futboll.

Hagë: Mustafa nuk deklarohet rreth akuzave të tij

U mbajt seanca e parë gjyqësorë ndaj, Salih Mustafës, i njohur gjatë luftës si komandant Cali. Mustafa në këtë seancë gjyqësore ka...

Pasqyrë ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, deri më tani të infektuar me koronavirus janë 33.385.696 njerëz në të gjithë botën. Si pasojë...

Lampard: Kepa Arisabalagan nuk e luajti ndeshjen e tij të fundit për Chelsea

Menaxheri i Çellsit, Frank Lampard ka mbrojtur Kepa Arisabalagan nga kritikat, për të cilat ai tha se ishin të padrejta.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -