Policia holandeze ka zbuluar laboratorin më të madh për prodhim të kokainës

Must Read

Ambasadorja Bërns takon Shahpaskën

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot mbajti takim me ambasadoren e SHBA-së në Republikën...

Pendarovski pas Këshillit për Siguri: Ora policore duhet të shkojë në histori

I pari i shtetit, Stevo Pendarovski, pas seancës së Këshillit për Siguri tha se se sipas analizës...

Shtip, për një orë gjobiten rreth 50 shoferë

Nëpunësit policorë në disa pika në Shtip për vetëm një orë në Shtip kanë regjistruar 50 shkelje...
- Advertisement -

Policia holandeze ka zbuluar laboratorin më të madh për prodhim të kokainës, që ndodhet në një ish shkollë për kalërim, në veri të shtetit, në qytetin Niven.

Të paktën 17-të persona janë në paraburgim, përfshirë 13-të shtetas kolumbianë, tre holandezë dhe një turk. Pronari i ish shkollës për kalërim ishte një nga shtetasit e arrestuar holandezë, transmetoi “Gardian”.

- Advertisement -

Policia kumtoi se gjatë bastisjes u gjetën dhjetëra mijëra litra kimikale dhe 100 kilogramë kokainë.

Laboratori ishte i pajisur për të prodhuar mes 150 dhe 200 kilogramë kokainë në ditë, me vlerë prej 4,5 deri 8 milionë euro.

- Advertisement -

“Ky është laboratori më i madh i zbuluar ndonjëherë në Holandë”, deklaroi zëdhënësi policor. 

- Advertisement -

Ambasadorja Bërns takon Shahpaskën

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot mbajti takim me ambasadoren e SHBA-së në Republikën e Maqedonisë së Veriut Kejt...

Pendarovski pas Këshillit për Siguri: Ora policore duhet të shkojë në histori

I pari i shtetit, Stevo Pendarovski, pas seancës së Këshillit për Siguri tha se se sipas analizës që është bërë nga të...

Shtip, për një orë gjobiten rreth 50 shoferë

Nëpunësit policorë në disa pika në Shtip për vetëm një orë në Shtip kanë regjistruar 50 shkelje nga ana e shoferëve. Zëdhënësi...

SPB Tetovë me kontrolle për vendosje të paligjshme të “flesherëve” në makina

Sektori për Punë të Brendshme-Tetovë ka filluar me kontrollin dhe masat e tjera për zbulimin dhe sanksionimin ligjor të automjeteve, të cilat...

Rohani: SHBA hyri në luftë ekonomike me Iranin

Presidenti iranian, Hasan Rohani ka deklaruar se me sanksionet ndaj dollarit, SHBA-ja hyri në luftë ekonomike me Teheranin si dhe duke përdorur...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -