Policia arrestoi të dyshuarin për vrasjen e bashkëshortes në Gostivar

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Pas më shumë se 30 orëve hetim, nëpunësit policor të SPB-së Gostivar  e siguruan dhe arrestuan B.I.(67) të dyshuar për vrasje. Sipas burimeve policore, ai është arrestuar në afërsi  të rrugës lokale midis  fshatrave Strajane dhe Tërnovë të Gostivarit pasdite rreth orës 16:00. Me hetimin i është dhënë fund  pasigurisë rreth rrjedhës përfundimtare të ngjarjes dramatike  e cila filloi dje në orët e hershme të mëngjesit.

Pasdite,  pas privimit nga liria B.I. do të mbahet  në stacionin policor Gostivar. Pas dëgjimit, me siguri nesër do të dorëzohet  te gjykatësi  i procedurës paraprake me parashtresë përkatëse, ndërsa kjo ishte një  padi penale për vrasje.

- Advertisement -

Banori i Gostivarit, menjëherë pas zbulimit të trupit të bashkëshortes së tij është zhdukur dhe sipas  denoncimit ka qenë i dyshuari i vetëm për vrasjen dhe është ngritur hetim.  Ngjarja e shqetësoi opinionin e Gostivarit, më së shumti për shkak të ashpërsisë dhe mënyrës  në të cilën është kryer vrasja.  Sipas PTHP-së gjashtëdhjetë vjeçarja XH.I. është gjetur e vdekur  në dhomë  të shtëpisë familjare me shumë plagë të shkaktuara me sëpatë dhe thikë. Sipas informatave të para,  deri te tragjedia ka ardhur pas një zënke për shkak të marrëdhënieve të tyre të prishura.

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -