Pesëdhjetë për qind e gjermanëve do të qëndrojnë në shtëpi këtë verë

Must Read

Zaev: Mu për shkak të mbrojtjes së shëndetit të qytetarëve “zgjedhjet janë zgjidhje”

Pesë korriku është dita e zgjedhjeve, deklaroi sot lideri i LSDM-sl Zoran Zaev, sipas të cilit, deri...

Ndihmë nga Qeveria për transmetuesit për përballje me pasojat nga kriza e shkaktuar nga Kovid-19

Qeveria siguroi ndihmë për transmetuesit meqëllim të përballjes me krizën e shkaktuar nga Kovid-19. Do të paguhen...

Faza e pestë e zbutjes së masave në Greqi – hapja e sezonit turistik, shkollave, kinemave

Më pak se një muaj pas përfundimit të karantinës, faza e pestë e zbutjes së masave kufizuese...

Gjysma e qytetarëve të gjermanëve sivjet për shkak të krizës së shkaktuar nga pandemia e COVID-19, pushimet verore do t’i kalojnë në shtëpi dhe nuk planifikojnë kurrfarë udhëtimesh, tregojnë rezultatet e hulumtimit të ri të zbatuar nga Instituti Infratest dimal.

Anketa është zbatuar me kërkesë së televizionit gjerman ARD, ku 19 për qind e të anketuarve planifikojnë të shkojnë në ndonjë vend të huaj, ndërsa vetëm tre për qind planifikojnë pushim jashtë Evropës.

Sipas hulumtimeve, 15 për qind e gjermanëve ende nuk janë të sigurt ku do të kalojnë pushimin sivjet./MIA

- Advertisement -

Latest News

Ndihmë nga Qeveria për transmetuesit për përballje me pasojat nga kriza e shkaktuar nga Kovid-19

Qeveria siguroi ndihmë për transmetuesit meqëllim të përballjes me krizën e shkaktuar nga Kovid-19. Do të paguhen borxhet e tyre të shkaktuara...

Faza e pestë e zbutjes së masave në Greqi – hapja e sezonit turistik, shkollave, kinemave

Më pak se një muaj pas përfundimit të karantinës, faza e pestë e zbutjes së masave kufizuese dhe kthimit gradual të “normalitetit...

Në rajonin e Tetovës 86 gjoba nga 20 euro për mosbartje të maskës

Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikës së Sektorit të Punëve të Brendshme Tetovë, 86 persona në rajonin e Tetovës kanë marrë...

Në aksidentin në Nepal, 12 të vdekur dhe 21 të lënduar

Një furgon i mbushur me njerëz u përplas në kamion të parkuar në autostradë në jug të Nepalit, me çka vdiqën 12...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -