Array

Për tetë vjet, Klintonët fituan 140 milionë dollarë

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Kandidatja e demokratëve për presidente të Shteteve të Bashluara të Amerikës, Hillari Klinton dhe bashkëshorti i saj, Bill Klinton, raportuan për të hyra të përgjithshme në vlerë prej 140 milionë dollarë gjatë tetë viteve të kaluara, duke ofruar dëshmi për pasurinë e madhe që kanë grumbulluar.
Të dhënat dëshmojnë se në vitin 2013, çifti Klinton, si honorarë për fjalime, ka tubuar 23 milionë dollarë.
Hillari Klinton, favorite në garën e demokratëve për të emëruarin për President në vitin 2016, publikoi tatimet që ka paguar familja e saj nga viti 2007 deri në vitin 2014. Del se të ardhurat ishin 140 milionë euro dhe me zbritjet tatimore, të ardhurat e tyre kapën vlerën prej 111 milionë euro.
Ajo theksoi se ka paguar 43.9 milionë dollarë në emër të tatimeve dhe se ka ndarë rreth 15 milionë dollarë për bamirësi.
Pasuria e madhe e Klintonëve, e grumbulluar si rezultat i reputacionit të tij si ish-president dhe rezymesë së Hillarit si sekretare e shtetit, është shndërruar në çështje në garën presidenciale, e cila është përqendruar në debatin se si të reduktohet pabarazia në të ardhura./21Media

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -