Për subvencionet për inverterë 2.500 aplikime, pagesa prej javës së ardhshme

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Rreth 2.500 qytetarë dorëzuan kërkesa për subvencione për inverterë në Shkup. Në disa pika, ata tashmë kanë filluar të lënë sobët e tyre të vjetër, që është kusht për pagesën e subvencionit, i cili duhet të fillojë prej javës së ardhshme.

“Deri në fund të javës së kaluar, kishte rreth 2.500 kërkesa për inverterë. Qytetarët tashmë kanë filluar dorëzimin e sobëve të vjetra, gjë që mundëson fillimin zyrtar të pagesës për inverterët e blerë”, tha sot kryetari i Shkupit Petre Shilegov.

- Advertisement -

Ai sqaroi se procedura për subvencione ishte bllokuar për shkak të zgjedhjeve dhe formimit të qeverisë së re.

“Kur ajo pengesë u hoq, zyrtarisht, në pika të caktuara qytetarët tashmë kanë filluar të dorëzojnë sobët e tyre të mëparshëm të ngrohjes për të marrë subvencionin”, tha Shilegov.

- Advertisement -

Pagesa e subvencionit për inverterët, shpjegoi ai, do të fillojë javën e ardhshme, ndërsa tashmë ka filluar pagesa e subvencioneve për biçikleta dhe subvencione të tjera të siguruara nga Qyteti i Shkupit./MIA

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -