Për 70% zvogëlohet trafiku i udhëtarëve, në aeroportet greke në tetë muajt e parë të vitit

Must Read

Spasovski: Opinioni të mos gjykojë para kohe, incizimi i ri në Manastir i jep dimension të ri rastit

https://youtu.be/tgfV4ayazXg Pasi në opinionin publik doli video e re lidhur me incidentin...

“U bllokua lidhja” – testohet platforma online, vauçerë për kompjuterë nuk u parapanë në pakon e katër ekonomike

https://youtu.be/HgoY-ueOrl0 Ministria e Arsimit dhe Shkencës gjatë fundjavës siguroi se platforma nacionale...

Rusia serinë e parë e vaksinës kundër Kovid-19 ia dërgoi Bjellorusisë

Rusia e dërgoi serinë e parë të vaksinës së saj “Sputnik V” kundër Kovid-19 në Bjellorusi në...
- Advertisement -

Në tetë muajt e parë të vitit, në Greqi shënohet rënie e trafikut të udhëtarëve  prej 70 për qind në të gjitha aeroportet, ndërsa për gushtin, zvogëlimi është 55,7 për qind në krahasim me vitin e kaluar, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Sipas të dhënave të Agjencisë greke për aviacion civil, në periudhën janar-gusht të vitit 2020, numri i pasagjerëve në aeroportet greke, ka arritur deri në 13,4 milion kundrejt 44,9 milion në periudhën e njëjtë të vitit të kaluar.

- Advertisement -

Zvogëlim ka edhe në numrin e fluturimeve, prej 368.414 vitin e kaluar, në 161.180 këtë vit.

Në muajin gusht të këtij viti,  zvogëlimi i trafikut të udhëtarëve është 55,7 për qind në krahasim me vitin e kaluar.

- Advertisement -

Janë regjistruar 4.539.902 pasagjerë, kundrejt 10.238.414 në gusht të vitit 2019.

Në lidhje me fluturimet, muajin e kaluar ka pasur  për 41,4 për qind më pak se vitin e kaluar.

- Advertisement -

“Të dhënat statistikore nga të gjitha aeroportet në vend i reflektojnë  efektet negative të pandemisë së Kovid-19. Karakteristike është që  rënie të trafikut të udhëtarëve  ka në gjashtë muajt e fundit”, kumtojnë nga Agjencia për aviacion civil.

- Advertisement -

Spasovski: Opinioni të mos gjykojë para kohe, incizimi i ri në Manastir i jep dimension të ri rastit

https://youtu.be/tgfV4ayazXg Pasi në opinionin publik doli video e re lidhur me incidentin në Manastir, ministri i Punëve...

“U bllokua lidhja” – testohet platforma online, vauçerë për kompjuterë nuk u parapanë në pakon e katër ekonomike

https://youtu.be/HgoY-ueOrl0 Ministria e Arsimit dhe Shkencës gjatë fundjavës siguroi se platforma nacionale për mësim nga distanca tashmë...

Rusia serinë e parë e vaksinës kundër Kovid-19 ia dërgoi Bjellorusisë

Rusia e dërgoi serinë e parë të vaksinës së saj “Sputnik V” kundër Kovid-19 në Bjellorusi në ekzaminim  klinik, që është dërgesa...

Në Kosovë 3 viktima dhe 48 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar 645 gjithsej...

Zona të sigurta për parkingje familjare, parkingje pa pagesë për prindër me fëmijë dhe gra shtatzëna

https://youtu.be/ycUdHefefqY Prindërit me fëmijë deri në moshën 3 vjeçare dhe gratë shtatzëna  do të kenë vende të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -