Pendarovski e Kurti bisedojnë në telefon për pandeminë, bashkëpunimin bilateral dhe rajonal

Must Read

Për 24 orë, 155 të arrestuar gjatë orës policore

Në 24 orët e para nga kthimi i masave rigoroze, janë regjistruar  481 shkelje  te personat të...

Dymbëdhjetë shkelje të orës policore në rajonin e Tetovës

Nga ora 7.00 të premten e deri në orën 7.00 të mëngjesit të sotëm SPB Tetovë shënon...

Ohri i stërmbushur me turistë! Mund të jetë një vatër e re e koronavirusit

https://youtu.be/4fXK1Ea2SX0 Pa zhurmë e pa trafik, Shkupin e lam në orë policore...
- Advertisement -

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot ka pasur bisedë telefonike me Albin Kurtin, ushtrues i detyrës, kryeministër i Republikës së Kosovës.

Në bisedën, me kërkesë të palës kosovare, kumtoi kabineti i shefit të shtetit, Pendarovski dhe Kurti shkëmbyen mendime dhe informacione për marrëdhëniet bilaterale midis dy vendeve fqinje, si dhe për situatën aktuale politike në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

“Bashkëbiseduesit gjithashtu diskutuan për pandeminë e KOVID-19, masat e marra në të dy vendet për mbrojtje nga koronavirusi dhe ballafaqimin me pasojat e pandemisë. Në këtë drejtim u konkludua se me rëndësi të madhe është bashkëpunimi midis vendeve në baza bilaterale dhe rajonale, si dhe mbështetja që Bashkimi Evropian i jep rajonit në mënyrë që të rikuperohet nga kriza, jo vetëm në plan shëndetësor, por edhe ekonomik”, qëndron në kumtesë./MIA

- Advertisement -

Latest News

Dymbëdhjetë shkelje të orës policore në rajonin e Tetovës

Nga ora 7.00 të premten e deri në orën 7.00 të mëngjesit të sotëm SPB Tetovë shënon 12 raste të mosrespektimit të...

Ohri i stërmbushur me turistë! Mund të jetë një vatër e re e koronavirusit

https://youtu.be/4fXK1Ea2SX0 Pa zhurmë e pa trafik, Shkupin e lam në orë policore dhe shkuam në Ohër.

Tetova në karantinë me 12 raste të reja! Bujqit punojnë në ara por s’dinë a mund t’i shesin produktet

https://youtu.be/aTDMQbY_a8U Në qytetin e Tetovës deri më tani ka 12 raste të reja me Covid 19 nga...

180 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid-19! Filipçe: Vala e të infektuarve do të qëndrojë shumë shkurt

https://youtu.be/08d-Th_C48s 180 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vend. 3...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -