Parashikimi i motit: Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe jostabil me shi të rrëmbyeshëm

Must Read

2 milionë njerëz mund të vdesin, para se të nisë vaksinimi – paralajmëron OBSH

Numri i vdekjeve globale nga Covid-19 mund të arrijë në dy milionë para se të nisë përdorimi...

Shtatë persona janë arrestuar në lidhje me sulmin jashtë ish-zyrave të revistës satirike “Charlie Hebdo” në Paris

Shtatë persona janë arrestuar në lidhje me një sulm jashtë ish-zyrave të revistës satirike “Charlie Hebdo” në...

​Henderson do mungojë ndaj Arsenalit, pritet të startojë Thiago

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp në konferencë për mediat, ka konfirmuar se në ndeshjen kundër Arsenalit pritet...
- Advertisement -

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Lokalisht proceset do të jenë në formë të motit të ligë me shi intensiv, erë të përforcuar dhe kushte për paraqitje të izoluar të breshrit.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 14 deri në 20 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 25 deri në 30 gradë.

- Advertisement -

Në Shkup, moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 18, ndërsa ajo e ditës do të arrijë 27 gradë  Celsius.

Të dielën paradite moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa në orët e pasdites do të ketë paraqitje të izoluar të jostabilitetit me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Nga e hëna dhe në ditët në vijim më pas do të ketë stabilizim të motit kur moti do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me rritje të temperaturave të ditës. Në orët e pasdites do të ketë zhvillim lokal të jostabilitetit me shi të rrëmbyeshëm dhe paraqitje të bubullimave.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

2 milionë njerëz mund të vdesin, para se të nisë vaksinimi – paralajmëron OBSH

Numri i vdekjeve globale nga Covid-19 mund të arrijë në dy milionë para se të nisë përdorimi i një vaksine efektive, ka...

Shtatë persona janë arrestuar në lidhje me sulmin jashtë ish-zyrave të revistës satirike “Charlie Hebdo” në Paris

Shtatë persona janë arrestuar në lidhje me një sulm jashtë ish-zyrave të revistës satirike “Charlie Hebdo” në Paris.

​Henderson do mungojë ndaj Arsenalit, pritet të startojë Thiago

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp në konferencë për mediat, ka konfirmuar se në ndeshjen kundër Arsenalit pritet të mungojë kapiteni i skuadrës...

Sekuestrohen 67 mijë e 850 paund në aeroport

Policia Kufitare e Shqipërisë ka goditur një tjetër rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi, ku është proceduar penalisht një 63-vjeçar...

Sanksionohen 210 shoferë në Shkup, 81 për shpejtësi të tejkaluar dhe 23 motoçiklistë

Në kuadër të kontrolleve të përforcuara në sferën e komunikacionit në territorin e Qytetit të Shkupit, policia dje shqiptoi gjithsej 210 sanksione,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -