Opozita kritikon Zaevin për votëbesimin: Dëshironi t’i fshihni krimet

TË FUNDIT

Ndaj kërkesës së kryeministrit Zoran Zaev ka reaguar Nikolla Micevski nga VMRO-DPMNE-ja. Ai tha se me votbesimin që kërkohet nga Zaevi, ai tenton të fsheh pasivitetin e deputetëve, mungesën e shumicës parlamentare dhe fshehjen e rasteve kriminale.

“Dëshironi të fshihni mospunën e Kuvendit. Raste kriminale”; tha Micevski, transmeton TV21.

Ai gjithashtu ka kritikuar edhe për atë, siç thotë, sepse duke kërkuar votbesim Zaevi tenton t’i ikë debatit publik./TV21

TË NGJAJSHME